Orda bir Sarıgül minaresi var uzakta...

İlginç icraatları ve kitlesel kampanyalarıyla gündeme gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bu kez camisi minaresiz bir köye derman oldu.

SİNOP - İlginç icraatları ve kitlesel kampanyalarıyla gündeme gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bu kez camisi minaresiz bir köye derman oldu.
Sinop'a bağlı 1200 kişinin yaşadığı Lala Köyü'nün muhtarı Mehmet Karaoğlu, altı ay önce ziyaret ettiği Sarıgül'den, camiilerine minare yapılması için yardım istedi. Sarıgül, İstanbul'da yaptırdığı, çelik konstrüksiyondan 30 metre yüksekliğindeki minareyi bir hafta önce TIR'la köye gönderdi. Minarenin montajı tamamlanınca düzenlenen açılış törenine Sarıgül de katıldı. Köye dün helikopterle gelen Sarıgül'ü 150 kişilik bir grup sevgi gösterisiyle karşıladı. Köylülerle önce camide cuma namazı kılan Sarıgül, sonra 16 bin YTL'ye malolan minarenin kurdelesini kesti. Helikopterin Sinop'a gelirken türbülansa girdiğini belirten Sarıgül, "Bildiğim bütün duaları okudum. Aldığım hayır duaları beni korudu" dedi.
Sarıgül ilk kez böyle bir icraatle gündeme gelmiyor. Şişli Belediye Başkanı'nın hafızada kalan bazı icraatları şöyle:
Aralık 2006: Papa 16. Benedictus'un Türkiye'yi ziyareti sırasında Notre Dame de Sion Okulu'nda yapılan törene 10 güvercinle geldi. Güvercinleri Papa'ya verip uçurmasını öneren Sarıgül, gazetecilerin ilk üç uçuşun fotoğrafını çekememesi üzerine bu anı dört kez tekrarlattı.
Ekim 2006: Ramazan Bayramı'nda 170 bin kişiyle tokalaşarak, rekor kırdı.
Ağustos 2006: Erzincan'ın Avcılar Köyü'nde cemevi ve Ulular beldesinde türkücü Ali Ekber Çiçek'in heykelini yaptırdı.
Ekim 2003: Cumhuriyet'in 80. yılı kutlamalarına 3 bin 800 metre uzunluğunda ve 4,5 metre eninde Türk bayrağıyla katıldı
Ağustos 2005: Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri için İstanbul'dan 25 otobüs kaldırdı, alanda 150 çadır kurdurdu.