Ördeğe tecavüz eden damada 437 tl ceza

Ördeğe tecavüz eden damada 437 tl ceza
Ördeğe tecavüz eden damada 437 tl ceza
Bursa'da kayınpederine ait ördeğe, aşırı alkollü iken tecavüz ettiği iddia edilen kişiye Hayvanları Koruma Kanunu'na göre 437 TL ceza kesildi.

BURSA - Olay, geçen Eylül ayında merkez Osmangazi İlçesi Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'nde meydana geldi.

77 yaşındaki S.A. ve eşi D.A.'nın damadı olan 4 çocuk babası A.Ç., eve aşırı alkollü olarak geldi. Yaşlı çift, kızı ve torunlarını rahatsız etmemesi için, damatlarına, ördek kümesinin de bulunduğu terasta yatak hazırladı. Ertesi sabah ördeklere yem vermek için terasa çıkan Salih Akdemir, kümesteki 3 ördekten birisinin kanlar içinde olduğunu ve yürüyemediğini gördü. Eşiyle birlikte baktıkları yatakta da kan izleri olduğunu ve damatlarının kanlı atletini gören yaşlı çift, ördeği de yanlarına alarak Emek Polis Merkezi'ne gidip damatlarının hayvana tecavüz ettiğini iddia etti.

A.Ç.'nin sabah erkenden ayrıldığı eve gelen polis, terasta inceleme yaparak yataktan kan örneği aldı. Ördek de Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne gönderildi. Burada yapılan ilk incelemede ördekte tecavüz bulgularına rastlandı.

Karakolda ifade veren yaşlı çift, daha sonra şikayetlerini geri alınca damat A.Ç. serbest bırakıldı. İnşaat işçisi A.Ç., iddiaları reddedip, iftiraya uğradığını öne sürdü.

Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi'nde tedavisi yapılan ördek, polisler tarafından alınıp kayınpeder S.A.'ya teslim edildi. Hayvanın hala yürümekte zorluk çektiğini, tüylerinde kan lekelerinin durduğunu söyleyen S.A., "Bu ördekten artık fayda gelmez" diyerek onu kesti.

Savcılık olayla ilgili inceleme başlatılırken alınan DNA örneklerinden A.Ç.'nin ördekle 'ilişki kurduğu' tespit edildi. Türk Ceza Kanunu'nda hayvanlarla cinsel ilişkiye girme suçu hakkında bir hüküm bulunmaması üzerine dosya savcılık tarafından görevsizlik kararı verilerek Kabahatler Bürosu'na sevk edildi. Dosya buradan da idari para cezası uygulanması için Bursa Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne gönderildi. Son olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğü'ne gönderilen dosya kapsamında A.Ç.'ye Hayvanları Koruma Kanunu'nun 14-J maddesindeki 'Hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmak' suçundan 437 lira para cezası kesildi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/113408511340856

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  77'lik S.A. Dede. - Clear

  Dedecim,böyle damat,"Bu zil zurna halinle kızımın ve torunlarımın odasında ne işin var? Yerin kümestir." dediğin zaman,o da "madem kızını esirgedin ben de onun yerine ördeğini beceririm." der.Damadı seçerken iyi düşünmek lazım.Ha,aklıma gelmişken sorayım bari,o gariban ördeği veterinere götürdün madem,bırak iyileşssin.Neden kestin? Eğer mutlaka bir "şeyi" kesmen gerektiyse,o da ördekmiy di? Bence yanlış bir "kesim" yapmışsın.

  Durum Değerlendirmesi. - Clear

  1)Ördeğe "kendi rızası olup olmadığı" sorulmuş mu? 2)Eğer rızası yoksa neden bağırıp yardım istememiş de,yaşlı amcayla teyze sabah kümeste kendisini hiç sesi çıkmaz bulmuşlar? Yoksa tehdit mi edilmiş? 3)İçenden başkasına hiçbir zararı olmayan(!) alkolün, hafifletici sebebi söz konusu olabilir mi? 4)DNA testine varıncaya kadar "tecavüz" teşhisi koydurtan tetkiklere rağmen,hala mütecavizin "iftira" demesi,mahkemeye yalan söyleyip,yanlış yönlendirme suçu kapsamına girer mi? Bu muhteşem emekçi(!) inşaat işçisi için karısının bir anlamı ya da farkı varmı? Yoksa kafayı çektiğinde,inşaattaki su borusu,yumuşak harç,çamaşır ve bulaşık makinesi hortum delikleri,lavabo ve tuvalet gider delikleri,ne olurs hiç farketmez mi?

  allah ne yapmasın böylelerini yav :D - yavuz_06

  Yurdumdan ördekgiller manzaraları :)

  ORDEK=437 TL, DE YA ADAMIN IGRENC SUCU KAC TL;PARDON KAC YIL HAPIS!!! - 14Bernard

  Tabii eger dogru ise!!!uzaktan yorum yazmak kolay.Dogru ise Ne parasi,Yatsin omurboyu hapis.O dusunce yapisina sahip adam ne baba, ne es, nede iyi vatandas olur.Cemiyette tehlikeli bir yaratik olmamali.Ne var alt tarafi bir ordek demeyelim.Bugun ordege yarin kime ???Tabii gercekten yapilmissa.

  yuhh - yusufyusuf

  damat a bak ,kayınpeder bıraksa kızının yanında yatsa hayvan telef olmazdı.diğeride kesip yiyiyor.

  Genelev Parasi Gibi - user1107643

  Zavalli hayvana tecavüz etmenin cezasi, geneleve gidip birisiyle parayla iliski kurmayla resmen ayni kefeye konmus. Ülkeye bak! Eger sizin Allah'iniz gercekten varsa, öteki tarafta bu ördekten cekeceginiz var demektir. Ama tabi yok öyle bir sey. Ne yazik ki...