Ordu'da tehlikeli gerginlik

Ordu'da tehlikeli gerginlik
Ordu'da tehlikeli gerginlik
Ordu'da, Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla bir grup genç tarafından sahile kurulan çadır kampına bıçaklarla gelen ve eylemcilerle tartışan 5 kişi polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı

ORDU - İstanbul 'daki Gezi Parkı eylemlerine destek veren bir grup genç, Atatürk Parkı İlk Adım Anıtı önünde iki gün önce çadır kampı kurdu. 16 çadırla eyleme katılan yaklaşık 25 kişi bu akşam da eylemlerini sürdürürken bir grup genç ekmek bıçaklarıyla çadırların bulunduğu alana geldi. Eylemcilerle tartışarak Atatürk Posterli Türk Bayrağı'nı alan gençler olay yerinde polisin hızlı müdahalesiyle gözaltına alındı. Gençlerin parka attığı iddia edilen 2 ekmek bıçağına ise polis tarafından el konuldu. 5 kişi üstleri arandıktan sonra daha sonra polis merkezine götürüldü.
POLİS, ÖNLEMLERİNİ ARTIRDI

CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, olay üzerine İlk Adım Anıtı'ndaki kamp çadırlarının bulunduğu yere gelerek eylemcilerle görüştü. Eylemcilerle bir süre konuşan milletvekili Yıldız, konunun takipçisi olacaklarını söyledi. Yaşanan olay nedeniyle polis, provokasyon olaylarına karşı çevredeki güvenlik önlemlerini artırdı. Eylemciler ise halen eylemlerini sürdürmeye devam ediyor.(DHA/Nedim Kovan)


  http://www.radikal.com.tr/1138059113805914

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kim bu siviller ? - ozgurtopci

  sakin olun arkadaşlar, olay çözüm aşamasında. melih gökçek bu sivilleri ilkokul öğretmenlerine kadar deşifre etmek için facebook ta kapsamlı bir araştırma başlatmış :)

  ölen demokrasi - ozgurtopci

  demokrasi eline bıçak ve sopa alıp "kamu malları, kamu malları" diyip duran bir grubun insanları susturmasıdır. demokrasi "yol verin taksim i ezelim" diyen bir grubu saygıyla selamlayan başbakanın karakterindedir. demokrasi bir zamanlar "laiklik" kavramının içini kafasına göre doldurmuş grup gibi tayyip erdoğan ın ve onun zihniyetinin ağzında anlamını yitirmiştir. yeni bir kavram bulmak lazım bir an önce, yoksa insanlar soğuyacak bu kelimeden de.

  sorumlusu Islamci Erdogan'dir - radi11

  onun Talibanci- irticai kiskirmalaridir!

  ....... - Ilkay

  B. Arınc orduyu goreve cagirabilecekleri olasiligindan bahsederken dusundum. 1980 darbesinin etkilerini ugrattigi haksızlıkları daha demokratik bir ulke icin silecegini iddia eden bir partinin hukumet oldugu bir ulkede manzara hic ic acici degil. Soruyorum kendime nufusunun buyuk bir kısmı genclerden olusan bir ulkeyi sagci, solcu farketmez icleri bu kadar nefretle dolu on yargili degisimden eser olmayan yaslı insanlar mi yonetmeli bu ulkeyi sagci, solcu farketmez icleri bu kadar nefretle dolu on yargili degisimden eser olmayan yaslı insanların yonetmesi mantıklı mi? Mecliste artik genc, yeni, ılımlı, pozitif ve yaratıcı insanlar gormek istiyorum- toplumun herkesimini kucaklayabilecek donanım ve egitime sahip.

  bıçak neyi keser ? - nikbinliks

  o bıçak bütün bir ülkeyi kesecek kudret tedir bu günlerde.eylemciler mutlak olarak şiddetten uzak durmalıdır ki o bıçağı tutan ve tutturan eller amaçlarına ulaşamasın.

  Biraz MEDENİYET!!! - muratarc

  Demokrasi başkasının haklarını işgal etmemekle olur. Sokaklarda Kornalar, Sloganlar, Tencere Tavalar, Bağrışlar ve Çığlıklar, Araba Patinajları ve daha bir çok taşkınlık hareketleri... Maalesef gece yarılarına kadar bu böyle. Lütfen biraz saygılı davranın. Kimseyi rahatsız etmeyin. Herkes sizler gibi düşünmüyor. Makul saatlerde, makul alanlarda yapın eylemlerinizi. Erdoğan başbakan kimliğinin verdiği yetkileri onurlu şekilde kullanarak krizi yönetmesini bilmeli. Yıllardır etkisiz, beceriksiz, basiretsiz ve kapasitesiz muhalefet yapan partilerin Türkiye?yi getirdiği bu noktada gerekirse sorumluluğu tamamen üstüne alıp tüm siyasi partiler adına özür dilemeli TÜRKİYE?den.Bu yaşananların en büyük sebebi yıllardır etkin muhalefetin olmamasıdır. Sokağa çıkan insanlardan hiç kimsenin CHP, MHP ve BDP?yi eleştirmemesi, yuhalamaması kör gözlülüktür.

  Bunlarda ne - NİHAT12

  Kim bu siviller.Buna açıklık getirmek lazım.Yam yam lığın afrikaya mahsus olduğunu düşünürdüm.Satırlı bıçaklı sokakta insan avına çıkmış kişileri afrikada görülürdü.Şimdi türkiyede görülüyor.Ne adına bunlar oluyor.Otoriter rejimlerde sivillerde oluşan bu tür güçler var.İran mesalı.Dini motifli otoriter rejimin basic güçleri var.Anlaşılan yeyip sultanda onlardan ilham almış.Otoriter rejime dönüşmüş.Bunu sürdürmek için asker ve polis harici sivil güçler oluşturmuş.