Ordu'da yolcu otobüsüne taşlı saldırı

Ordu'da yolcu otobüsüne taşlı saldırı
Ordu'da yolcu otobüsüne taşlı saldırı
Iğdır Turizm'e ait bir yolcu otobüsü Samsun'dan Iğdır'a giderken Ordu'da taşlı saldırıya uğradı.

ORDU - Samsun’dan Iğdır’a giden içinde 46 yolcunun bulunduğu otobüsü Ordu’da seyir halindeyken taşlı saldırıya uğradı. Otobüsün 3 camı kırılırken olayda şans eseri yaralanan olmadı.
Olay bu akşam Ordu’nun Karapınar Mahallesi Atatürk Bulvarı Ordu-Giresun karayolu üzerinde meydana geldi. Türküs Kulu’nun kullandığı (Iğdır Turizm) 34 UMM 04 plakalı otobüsü Atatürk Bulvarı’ndan Sanayi Kavşağı yönüne seyir halindeykenkimliği belirsiz bir grup kişinin taşlı saldırısına uğradı. Otobüsün 3 camı kırılırken, yolcular korku ve panik yaşadı. Kırılan cam parçaları nedeniyle bazı yolcularda hafif sıyrıklar meydana geldi.
Otobüs şoförü Türküs Kulu, bugün Samsun’dan Iğdır’a gitmek için hareket ettiklerini Ordu otogarından binen 7 kişi ile 46 yolcuyla yola devam ettiklerini belirterek, "Camlarımız indi aşağıya. 3 genç taş atıp kaçtı. Taşın ikisi araba içinde herhangi bir zarar yok. Bizim kimseyle bir işimiz yok şimdiye kadar Türkiye genelinde tanınmış firmayız. Kin güdülecek hiçbir şeyimiz yok. Her zaman yardım sever olduk. Camı kırdıktan sonra sevinç çığlıkları atıp bizimde peşinden gittiğimizi görünce kaçtılar" dedi.
Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Bazıları, yaşadıkları endişeyi üzerinden atamadıkları görelen yolcuların başka bir otobüsle seyehatlerine devam ettiler. Şüphelileri yakalamak için soruşturma başlatan polis, çevredeki güvenlik kameralarını ve MOBESE kameralarını incelemeye aldı. (Nedim KOVAN/ DHA)