Ordu'da yolcu otobüsüne taşlı saldırı

Ordu'da yolcu otobüsüne taşlı saldırı
Ordu'da yolcu otobüsüne taşlı saldırı
Samsun'un Bafra ilçesinden Iğdır'a hareket eden yolcu otobüsü Ordu'da bir grubun taşlı saldırısına uğradı

ORDU - Samsun'un Bafra ilçesinden Iğdır'a hareket eden 34 UMM 04 plakalı yolcu otobüsü Ordu'da Atatürk Bulvarı'nda seyir halindeyken bir grubun taşlı saldırısına uğradı.

Saldırı sonucu otobüste maddi hasar meydana gelirken, yolculardan yaralanan olmadı.

Saldırıyla ilgili bilgi veren otobüs sürücüsü Türküs Kulu, Samsun yönünden Iğdır'a gittiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Ordu otogarından 7 yolcu aldıktan sonra hareket ettik. Bir süre sonra otobüsümüze taşlı saldırı gerçekleşti. Saldırı sonucu camlarımız kırıldı. Hemen polise haber verdik. Otobüsümüze 3 kişinin taş attığını gördük. Saldırı sonucu otobüsümüze 3 taş isabet etti. Bu olayda yolcularımızın yaralanmaması bizi sevindirdi.”

Saldırı nedeniyle çok korktuklarını belirten yolcular, olay yerine gelen başka bir otobüsle yola devam etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/112083611208366

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Neresinden baksak? - ığdırlı tasari

  Bu bir yolcu taşıma rantı kavgası değilse,ya büyük bir apttalık örneği ki bundan her zaman korkarım.Bu bana toplumuda birlikte yaşadığımız bazı insanların bilinç düzeyini gösterir.Ya da provakatif bir girişim.Bir Iğdırlı olarak kınıyorum.

  onlar bu tarafa gelmiyolar tabi - bozkıradamı

  Eskiden bizim otobüsler(kars,ardahan,ığdır) erzurumdan geçerken taşlanırdı.koministler diye durdururlar yada taşlarlardı erzurumlular.tabi kendi otobüsleri kars tarafına gelmiyor ya.bu tipler hep böyledir.son 10 yıldır bizim buralardanda allahtan mhp,akp milletvekili çıkarıyorda taşlanmak zorunda kalmıyoruz.

  mhplilerin firması ığdırlı turizm - bozkıradamı

  otobüsün üzerinde yazan şehrin adı nedeniyle taşladılarsa kendi açılarından tutarsız olmuş.ığdır türk ve kürtlerin berbaer yaşadığı bir şehirdir.türkler çoğunluktur.( %60-%40 ).bir milletvekili mhp, bir milletvekili ise bdp'lidir.ayrıca firma türklerin(azeri)firmasıdır.faşizan bir saldırıysa(kürtlere yönelik)zaten bunları bilemeyecek kadar cahil olmamaları mormal.bizi bu cahiller yıllarca doğuluyuz diye kürt zannettiler.kötü baktılar.malesef bu ülke dünyanın en cahil ülkelerinden biri.bunun olumlu yanlarıda olmadı değil.kürtlerle empati yapmış olduk.onları anlayabiliyoruz.karsta,ardahanda,ığdırda kardeşçe yaşamayı beceriyoruz.

  Zehir mi, Pan Zehir mi? - marlen

  Ben de tüm okuyucuları böylesi "münferit" olaylara karşı tepki göstermeye çağırıyorum. Irkçı davranışlar illede on binlerin saldırılarında vücut bulmazlar. Ama böyle "önem arz etmeyen" vakalar sonunda daha büyük hezeyanlara kapı açar. Tarih gösterir ki büyük faşist hareketler öncesinde böylesi münferit saldırıların olağanlaşmasına göz yumdukça yükselmişlerdir ki bizim topraklarda zaten yaygın bir durumdur.

  ERGENEKON ÇALIŞIYOR... - ALİ'NİN SERÜVENİ

  Ergenekon Terör Örgütü full time çalışıyor. ORDU Emniyet Müdürlüğü ne yapıyor? Kış uykusunda mı?

  gereksiz haber - PAN-ZEHİR

  böyle eften püften haberleri, saldırı Kürtlere yapılıyormuş gibi gösterecek şekilde vermeniz çok gereksiz. Yolcu alam kavgasından başka bir şey değildir eminim. Tüm okuyucuları bu tarz önem arzetmeyen haberlerin yayınlanmaması adına tepki vermeye davet ediyorum