Ordudan atılan subaylar sürece Diyarbakır'dan dahil oluyor

Ordudan atılan subaylar sürece Diyarbakır'dan dahil oluyor
Ordudan atılan subaylar sürece Diyarbakır'dan dahil oluyor
Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) çeşitli dönemlerde yargı kararı olmadan disiplin suçu gerekçesiyle emekli edilen askerler, çözüm sürecine destek vermek ve "Barış Köprüsünü Birlikte Kuralım Projesi" kapsamında Diyarbakır'a gidiyor.

Radikal.com.tr - Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) çeşitli dönemlerde yargı kararı olmadan disiplin suçu gerekçesiyle emekli edilen askerler, Kürt sorununun çözümü için başlatılan çözüm sürecine destek vermek ve “Barış Köprüsünü Birlikte Kuralım Projesi” kapsamında Diyarbakır ’a gidiyor. 
Cumhuriyet gazetesinin haberine göre 3  gün sürecek temaslar için 10 Mayıs’ta Diyarbakır’a gideceklerini belirten Re’sen Emekliler Derneği Başkanı Servet Kahramaner, AKP ve BDP il başkanlıklarını ziyaret edip burada siyasilere görüş ve önerilerini aktaracaklarını belirtti.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır Valiliği’ni de ziyaret etmek istediklerini ifade eden Kahramaner şunları söyledi: “Diyarbakır’da vatandaşlarla da bir araya geleceğiz. Çözüm süreci ile ilgili görüş ve önerilerimizi onlara sunup onların görüşlerini alacağız. Bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında biz çözüm sürecini destekliyoruz. Barış köprüsünü birlikte kurmak istiyoruz. Artık kan akmamasını ve annelerin ağlamamasını istediğimiz için sürece destek veriyoruz. Geziye, dernek yönetiminden 5 kişi katılacağız. 110 üyemiz var ama bizim gibi mağdur edilen binlerce kişi vardır. Biz başlatılan çözüm sürecine destek veriyoruz ve verdiğimiz destek kapsamında çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”


  http://www.radikal.com.tr/113267211326724

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  El Ele - RadikalGokhan

  Teröristler ile mensup oldukları orduya ihanet edenler el ele..

  doğru adım tebrikler. - Agér

  bu hareketinizi takdire şayan bulurum. Hele bi de orduda geçmiş olan bir kesim için böyle bir adım atmak kolay olmasa gerek. Çevrelerinden gelebilecek tapkileri (statükocu zihniyeten) tahmin edebiliyorum. Tebrikler ve umarım haksızlığa uğrayanlarınızın hakları geri verilir.

  Mağduriyet - nesimk

  Yargı kararı olmadan yani 12 Eylül ve 28 Şubatta bu kişiler sanırım ordudan emekli edilmişler. Mğduriyet bu ülkede o Ceberrut yapıyı sonunda dize getirdi. bunu bedeli Çok ağır oldu ama en azından JİTEM, BIÇAK - HANÇER timi karanlık yapılar, susurluk vs. yok.(şimdilik) Böyle yürekli askerlere canı gönülden katılıyorm ve sizleri destekliyorum. İnşaalah Hayırlı olur girişimleriniz. MHP-CHP'ye de ders olur.

  Disiplin suçu falan değil! - brotherlouie

  Bu yalanlarınızla mı bu ülkeye barış getireceğinizi sanıyorsunuz? Bu adamların alayı İrticai faliyetler gösterdikleri için ordudan atıldılar. Kısacası siyasal islamcı ve kürtçü işbirliği ile ülkemiz 26. kez bir isyan ile karşı karşıyadır.