Orduevlerinde başörtüsü yasağına yeni düzenleme

Orduevlerinde başörtüsü yasağına yeni düzenleme
Orduevlerinde başörtüsü yasağına yeni düzenleme
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, askeri sosyal tesislere başörtüsüyle girilebilmesi konsunda çalışma yapacaklarını açıkladı.

Orduevleri, askeri gazinolar ve sosyal tesislere, “sadece düğünlerde, yaşının ilerlemesi nedeniyle dini inançlarına uygun sade bir şekilde sakal bırakan ve yüzü açık olacak şekilde eşarp takanların” girmesine izin veren Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu mekânlarda başörtü yasağını kaldırmak için çalışma yürütüyor.

TBMM ’de bazı gazetecilerle özel sohbet eden Bakan Yılmaz, başörtülülerin Meclis’te, kamudaki her kurumda rahatça hareket edebilmesine rağmen neden orduevleri, askeri gazino ve sosyal tesislerde izin verilmediğine ilişkin TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Kamu Denetçiliği Kurumu gibi yerlere bir çok şikâyet başvurusu yapıldığının anımsatılması üzerine, “Demek ki biraz üzerinde çalışılması lazım” karşılığını verdi.

Gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine Yılmaz, “Zamanın ruhu gelirse her yerde değiştirilir” dedi. (Milliyet)


  http://www.radikal.com.tr/116074711607471

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Başörtülüler değil - brotherlouie

  Zaten başörtüsü kullananlar ordu evlerine giriyorlardı. Ordu evlerine sokmak istedikleri türbanlılar, burkalılar, ortaçağ kıyafeti ile dolaşan sakallı mollalardır. Yani Nejdet Paşa'nın kahramanları, idolleridir. Olayı bilmeyen insana sallamak çok basit ve kolay ama bilen insana bunları yedirtemezsiniz.