Org. Başbuğ Başbakanlık'ta

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla ilgili soruşturma devam ederken, Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ Başbakanlık'ta Başbakan Erdoğan'la buluştuANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pazartesi yapılacak Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı öncesinde kurul üyesi bakanlarla Başbakanlık Resmi Konutu’nda bir araya geldi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, saat 11:30 sıralarında Başbakanlık Resmi Konutu'na giderek başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la yaklaşık 3 saat görüştü.. Görüşme sonrasında herhangi bir açıklama yapılmadı..

Görüşmenin, Özel Harp Dairesi Seferberlik Tetkik Kurulu'na yapılan 7 saatlik baskınla 8 askeri personelin gözaltına alınmasından sonra ve Milli Güvenlik Kurulu toplantısı öncesi yapılması dikkat çekti.. Görüşmeye Kara Kuvvetleri Komutanı orgeneral Işık Koşaner'in de katıldığı bildiriliyor


BAŞBAKANLIKTAN SÜRPRİZ GÖRÜŞME İLE İLGİLİ AÇIKLAMA : 

Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bugün Başbakanlık Resmi Konutunda Genelkurmay Başkanı Org. Sayın İlker Başbuğ ile Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Sayın Işık Koşaner’i birlikte kabul ederek iç ve dış güvenliğe ilişkin konularda bilgi almıştır.