Org. Kıvrıkoğlu'ndan Kubilay mesajı

Genelkurmay Başkanı, Menemen Olayı'nın 71. yıldönümünde, "TSK, laik ve demokratik düzeni korumaya kararlıdır" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, geçmişte olduğu gibi bugün de din istismarcılarının varlıklarını ve bozgunculuklarını devam ettirdiklerini belirterek, "Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; Türk Silahlı Kuvvetleri laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasal düzenini irticai, bölücü ve yıkıcı her türlü tehdide karşı korumaya kararlıdır" dedi.
Orgeneral Kıvrıkoğlu, Asteğmen Kubilay'ın Menemen'de şehit edilişinin 71. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Demokrasi ve laiklik şehidi Kubilay'ın irticaya karşı mücadelede yakmış olduğu meşalenin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atatürk ilke ve inkılaplarıyla laik Türkiye Cumhuriyeti'nin sönmeyen bir ilham kaynağı olmaya devam edeceğini bildirdi.
Menemen olayıyla gericilerin, akılcılığa, çağdaşlığa, fenne, ilme ve mantığa dayanan İslam Dini'ni ve halkın din duygularını istismar ederek çıkar sağlamaya çalıştıklarını, bunlarında gerçek anlamda din ile ilgilerinin bulunmadığının ortaya çıktığını ifade eden Orgeneral Kıvrıkoğlu, şunları kaydetti:
"Ancak geçmişte olduğu gibi bugün de din istismarcıları varlıklarını ve bozgunculuklarını devam ettirmektedir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; Türk Silahlı Kuvvetleri laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasal düzenini irticai, bölücü ve yıkıcı her türlü tehdide karşı korumaya kararlıdır.
Bu duygularla, Türkiye Cumhuriyeti'ni, Atatürk ilke ve inkılaplarını korumak amacıyla, hayatlarını feda etmekten kaçınmayan başta Kubilay olmak üzere, bütün şehitlerimizi bir kez daha şükranla anıyor ve aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyorum."