'Organize suç örgütü lideri', 'teröre lanet' mitingi yaptı!

'Organize suç örgütü lideri', 'teröre lanet' mitingi yaptı!
'Organize suç örgütü lideri', 'teröre lanet' mitingi yaptı!
Rize'de yerel bir gazete 'teröre lanet' mitingi düzenledi. Mitinge organize suç örgütü lideri olmaktan hüküm giyen Sedat Peker de katıldı. Peker MHP'yi eleştirdi, seçimlerde AK Parti'yi destekleme çağrısı yaptı. Peker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemenin vatanseverliğin kendilerine yüklediği bir misyon olduğunu ifade etti.

RADİKAL - Rize Cumhuriyet Meydanı’nı çevreleyen miting alanı polis bariyerleri ile kapatıldı, vatandaşlar iki noktadan üzerleri aranarak alana alındı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı miting alanına, Sedat Peker’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la çekilen fotoğrafı asıldı. Mitinge Rize ve çevre illerin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yaklaşık 4 bin kişi katıldı. Özel korumalarının eşliğinde alana gelen Sedat Peker, memleketi Rize’ye 13 yıl sonra geldiğini ve mutlu olduğunu söyledi.


Konuşmasında PKK teröründen söz eden Sedat Peker, "Büyük hata yapıyorlar. Hatalarını fark ettikleri zaman her şey için çok geç olacak. Adeta dünyanın şah damarları kesilmişçesine oluk oluk kanları akacak. Nehirler dolusu kanları aktıkları zaman anlayacaklar. O zaman içimizden çıkacak iyi niyetliler bize ‘merhametli’ olun diyecekler. Biz de onlara ‘bu intikam 3 yaşındaki çocuklarının yanında şehit edilen babalarının, hamile karılarının yanında şehit edilen kocalarının intikamıdır, merhamet etmeyeceğiz’ diyeceğiz. Merhamet etmeyene merhamet edilmez" dedi.

MHP’YE ELEŞTİRİ, AK PARTİ’YE ÖVGÜ

Konuşmasında MHP’yi eleştiren Sedat Peker, "Benim için ‘suç örgütü, mafya’ demişler. Bu organizasyonu yapanlar için ‘sarayın kemik yalayıcısı’ demişler. Onlara hakkımı helal etmiyorum. Allah’a şükür ben kemik yalamadım, yalamam. Ömrüm savaşarak geçti. Bunu yapanlar palyaçolardır. Aslanlar palyaçolardan korkmaz, sadece onlara gülerler. Biz aslanız, aslan" dedi.

Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ı neden desteklediğini de söyleyen Sedat Peker, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kaderi ile Recep Tayyip Erdoğan'ın kaderi birlikte devam etmektedir. Recep Tayyip Erdoğan’a diz çöktürürlerse bu devlete diz çöktürecekler. Bunu göremiyor musunuz? Allah biliyor ben kendisini seviyorum. Bana ‘hemşerin diye seviyorsun’ dediler. Hemşericilik konusunda hassasiyetim olduğu doğrudur. Ancak adalet ve ülke yönetimi söz konusu olduğunda mezardan babam çıksa bile bu konuda ayrım yapamayız" diye konuştu.

Ak Parti’nin tek başına iktidar olması için çalışacaklarını da söyleyen Sedat Peker, "Rize’de yüzde 65’den fazla oyla destekleyin. Yüzde 65 oyun fazlası olursa sizin yetiştirdiğiniz evlatlarınız da daha iyi savaş ve mücadeleler verir" dedi.

Vatandaşları selamlayarak mitingini tamamlayan Peker alandan ayrılırken kendisi ile tokalaşmak isteyenler izdihama neden oldu.

TAHLİYE SONRASI İLK KEZ

Organize suç örgütü lideri olmaktan hüküm giyen Sedat Peker, tahliye olduktan sonra memleketi Rize’ye ilk kez geldi. (Muhammet KAÇAR /DHA)


  http://www.radikal.com.tr/144893314489335

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vatan Sever - user729921

  Vaten Sever kimdir? a) Ankarada Baris yürüyüsü yapanlar (Terör olaylari bitsin diye), Suructa komsu ülke Suriye-Kobanili cocuklara yardim yapanlar, Bir Siyasi Partinin Mitinginde Polisin kontrolünde canli bobbalarca katledilen mahsum türkiye cumhuriyeti vatandaslari b) Organize Suc örgütleri, Fakir ve Aclik Sinirinda olan bir halkiolmasina ragmen saraylar yaptirip kendini padisah zannedenler, benden taraf degilye ölüsüne bile hersey münasip diyen sahte müslümanlar, ayakkabi kutularinda para icinde kisilikleri kokusmus insan bozuntulari, sifirdan yavru gemicikleri olup, gazete medya san ve söhret sahibi olan din tacirlerimi? Bu Vatana bunlardan hangisi daha yararlidir siz karar verin.

  Nükleere - drhil

  Nükleer santral illa kurulacaksa "Sinop yerine Rize' ye kurulsun" kampanyası başlatmak istiyorum.

  BİR MAFYACININ KEHANETLERİ - m.rozbilen

  Arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyeyim. Sedat Peker - Erdoğan arkadaşlığı mübarek olsun. Yalnız bizden uzak dursunlar da ne halleri varsa görsün.

  siyaset - user1127930

  bir siyasi düsünce pekerden medet ummaya baslamissa sonu gelmis demektir

  Vatanseverlik - Selimserincan

  Türkiye'de vatanseverlik bu işte. İnsanlara böyle bir algı yüklediler. Vatansever deyince; akla soyguncular, çeteciler, hırsızlar ve organize suç örgütleri gelecek artık.