Organlarınız toprak olmasın, can olsun

Organlarınız toprak olmasın, can olsun
Organlarınız toprak olmasın, can olsun
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, 'Organ Bağışı' haftası dolayısıyla çağrıda bulunarak "Organlarınızı bağışlayın, toprak olmasın, can olsun" dedi.

RADİKAL - Kasım ayının ilk haftası kutlanan Organ Bağışı Haftası, Akdeniz Böbrek Hastalıkları Sosyal Yardım Derneği'nin (AKBÖHONDER) AÜ Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'yi ziyaretle başladı. Dernek Başkanı Mehmet Şahan ve üyeler, Rektör İsrafil Kurtcephe'ye organ bağışına ve Organ Nakil Derneği'ne yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

Ziyarete, Türkiye'nin ilk yüz nakillisi Uğur Acar ve 4'üncü yüz nakillisi Turan Çolak da katıldı. AÜ Organ Nakli Merkezi'nin kendileri için hayati önem taşıdığını kaydeden Dernek Başkanı Mehmet Şahan, "Yarın bu hastalığa yakalanmayacağımızın garantisi yok. Herkes organ bağışına bu nedenle duyarlı olmalı" dedi.

Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ise dernek üyelerinin çalışmalarından memnuniyet duyduğunu, özverili çalışmalarıyla birçok hastanın hayata umutla tutunduğunu söyledi. Rektör Kurtcephe, Türkiye'de organ bekleyen hasta sayısının her geçen gün artığına dikkat çekerek, "Organ bağışı konusunda Diyanet İşleri Başkanlığının sık sık görüş bildirdiğini biliyoruz. Ancak ülkemizde organ bağışı istenen seviyeye gelemiyor. Hepimiz organlarımızı bağışlayıp can kurtarmalıyız. Organlarınızı bağışlayın, toprak olmasın, can olsun, can kurtarın" diye konuştu.
DHA-ANTALYA