Orgeneral Sarıışık tutuklandı

Orgeneral Sarıışık tutuklandı
Orgeneral Sarıışık tutuklandı
28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen emekli Orgeneral Sarıışık, tutuklandı

ANKARA - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 'nın yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık, tutuklandı.

28 Şubat soruşturması kapsamında ifade vermek üzere adliyeye gelen “Balyoz” davası sanığı emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık, savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti.

TMK'nın 10. Maddesiyle görevli Ankara 1 No'lu Hakimliği'nde hakim karşısına çıkan, Sarıışık'ın tutuklanmasına karar verildi.

KORGENERAL TEMEL, ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen emekli Korgeneral Doğan Temel, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

28 Şubat soruşturması kapsamında ifade vermek üzere adliyeye gelen “Balyoz” davası sanığı emekli Korgeneral Doğan Temel, savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞINI DA KAPSIYOR

TMK'nın 10. Maddesiyle görevli Ankara 1 No'lu Hakimliği'nde hakim karşısına çıkan, Temel'in adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi. Temel hakkındaki adli kontrol şartının yurt dışına çıkış yasağını kapsadığı öğrenildi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/112239011223903

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Son 3 Yilda 13000 istifa... - Turk

  Savunma Bakani; son uc yilda 13 bin General, amiral, subay ve astsubayin istifa ettigini aciklamis. "Istifa" dan anladigim, gorev sureleri dolmadan, daha hizmet verme sanslari varken, isi birakma... Dogru mu? *** Silahli Kuvvetleri bir is yeri olarak kabul edin, tamami irili-ufakli yonetim kademesinden 13 bin istifa nelerle sonuclar? Sirketin-isyerinin hisse senetleri cakilir, degeri sifira yaklasir. Ve en onemlisi; sirketin-isyerinin butun ust duzey yoneticilerinin gorevleri -zorunlu olarak- sonlandirilir. *** Bence "Silahli Kuvvetler Holdingi" iflasini ilan etmis, Sermaye piyasasi, ortaklar ve halk olarak gormemezlikten geliyoruz...

  Sapka dustu kel gorundu.. - IstNyIst

  Cemaatin besleyip buyuttugu savci, hakim ve polis (imamin ordusu)'un ABD ve AB'ye yaranmak icin yaptigi butun yalakaliklar artik gun isigina cikti. Bu tutuklamalarin hic biri inandirici degil. Yarin isler degistiginde gorevi kotuye kullanmanin hesabini gercek ve adil kanun onunde verecekler.

  orgeneral sarıışık tutuklandı hk. - fgemak

  son üç yılda TSK den ayrılan subay astsubay personel sayısını 13000 kişi artık kimse TSK de görev yapmak istemiyor,askerlik mesleğine karşı bir tiksinti oluşmuş durumda inşallah Türkiye bu durumda bir savaşa girmez eğer girerse kimsenin çanakkale ruhu ile canını ülkesi için vereceğini sanmıyoruz, bu durum ülke güvenliği için çok tehlikeli bir zihin takıntısı olarak görüyoruz.Türkiye çok yanlış yönetiliyor.