'Örgütümüze olan yoğun ilgiden dolayı...'

'Örgütümüze olan yoğun ilgiden dolayı...'
'Örgütümüze olan yoğun ilgiden dolayı...'
Müzisyen İlkay Akkaya KCK ve Devrimci Karargah arasında 'bağlantı' olarak değerlendirilmesini twitter'da değerlendirdi!

Radikal.com.tr - KCK davasında tutuklu olarak yargılanan Öğrenci Kolektifleri üyesi İhsan Oğuz Yüzgeç'in cep telefonu rehberinde telefon numarasının olması polis tarafından, ‘KCK ve Devrimci Karargah örgütleri arası bağlantı’ delili sayılan müzisyen İlkay Akkaya, haberin Radikal.com.tr’de yayınlanmasının ardından gelen twetleri esprili bir dille yanıtladı. Müzik yazarı Naim Dilmener, polis tarafından dövülerek öldürülen gazeteci Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe ve Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu gibi isimlerin de aralarında yer aldığı çok sayıda kişi de olayla ilgili twetler attı.
Akkaya’nın mesajlarından bazıları şöyle:
- Küçücüktü örgütüm başlangıçta,yavaş yavaş büyüttüm.Çok çalıştım, kolay değil bu zamanda: Şimdi bir örgüt zincirim var.:)
- Örgütümüze olan yoğun ilgiden dolayı, kayıt süresini uzattık. Bir de, bir türkcell bayii ile anlaşıp, otomatik yükleme yaptıralım diyorum.
- Sizi uyarmıştım,bedava kontör bulunca abartmayın diye.İşte durum ortada ve maalesef disiplin kurulumuz bile yok!
- Arjantin'den Şili'ye, Suudi Arabistan'dan, Türkmenistan'a bize bağlı insanlar var.Uyuyorlar şu anda.Güçlü bir şarkıya bakar.:)
- İtirafçı olmadığından eminim.Bir bağlantımızdan kuşkulanmıyor değilim ama teknoloji kullanımında hata yaptık.Konuşmamız lazım.:)
- Kolay değil bu zamanda örgüt yönetmek.O kadar da demiştim çocuklar, dikkatli olun diye!:)))
Akkaya ile ilgili twitler şöyle:
Naim Dilmener: Senin işin kolay. Benim evimde yüzlerce İlkay Akkaya şarkısı; YANMIŞIM BEN :)
Ali Kenanoğlu: İlkay Akkaya'nın tel numarası rehberinde olanlar hapı yuttu:)) Valla da örgüt delili sayılıyormuş!
Meryem Göktepe: İhbar ediyorum bende de var! Örgüt Delili: İlkay Akkaya'nın numarası sende kayıtlıymış.


  http://www.radikal.com.tr/111700311170033

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Şahin Tekgündüz'den - 1937

  Tam bir bozacıyla şıracı olayı. Derin devletin MİT'inden, kutsal devletini suçlayacak bir bilginin çıkması mümkün mü?

  yargı teşkilatının hali - cabral

  Yargı teşkilatımız özellikle ceza hukuku alanında suçu suçlu ile ilişkilendirip somut inandırıcı delillerle desteklenmiş suç isnatları yapmak yerine "hayali bağlantıları" iddianame aracılığıyla gerçekmiş gibi göstermeye daha çok vakit harcıyor. Bunun gerekçesi ise "biz suçu nasıl önleyeceğiz?" yargının görevi suçu önlemek değil işlenen suçu soruşturup failleri ortaya çıkartmaktır oysa ki. İddia maddi kanıtlarla desteklenmediği sürece cezalandırmaya temel teşkil edemez ama tabii öncelikli olan "suçsuz olsa neden yargılansın?" veya "suçsuz olsa niye tutuklu olsun?" şeklinde tezahür eden ve özellikle ceza hukukunun en önemli ilkelerinden olan "masumiyet karinesi"ni yerle bir eden, toplumun genel algısını yerinden oynatmaya çalışmaktır. İlkay Akkaya'nın başına gelen bu tarzda yargılamanın olağan sonuçlarının parodileşmiş halidir sadece. Bunlardan çok daha tuhaf "delillerle" birçok insanın uzun süreli cezalar aldığı da bilinen bir gerçektir.

  suçlamak kolaylığı - otisabi1270

  böyle bir hastalık varmıdır bilmiyorum,zira devlet güvenlik güçlerinin suçlamak kolaylığına müptelalıgı bitmez tükenmez bir durum gibi.insan diyaloglarının saflıgına kast edecek bir suç istinat edilmiş yazık....