Orhan Doğan'ın durumu kritik

Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde katıldığı festival sırasında kalp krizi geçiren eski Şırnak DEP Milletvekili Orhan Doğan, hayati tehlikeyi atlatamadı.

VAN - Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde katıldığı festival sırasında kalp krizi geçiren eski Şırnak DEP Milletvekili Orhan Doğan, hayati tehlikeyi atlatamadı.
Doğubeyazıt Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Ahmed-i Hani Kültür Sanat ve Turizm Festivali'nin önceki akşam yapılan kapanış gecesine katılan Doğan, bir konuşma yaptı. Konuşması bittikten sonra sahneden yerine gitmekte olan Doğan, aniden yere yığıldı. Doğan kalp krizi geçirdiğinin anlaşılması üzerine ambulansla Van'a götürülerek Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Saat 01.00 sıralarında hastaneye getirilen ve ilk müdahalenin ardından yoğun bakım ünitesine alınan Doğan'ın dün öğle saatlerine kadar sağlık durumunda bir değişiklik olmadığı ve hayati tehlikesinin devam ettiği açıklandı. Doktorlar, Doğan'ın bilincinin yerine getirilemediğini, durumunun ağır olduğunu söyledi. Doğan'ın kapalı bulunan üç kalp damarına pompa takıldığını belirten YYÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü'nde görevli Dr. Mustafa Tuncer, beklemekten başka şansları kalmadığını belirterek, şu bilgileri verdi: "Orhan Doğan üç-dört saatlik gecikmeyle hastanemize getirildi. Hastanın beyni oksijensiz kalmış ve kardiyojenik şoka girmiş. Biz gerekli tıbbi müdahaleyi ve koroner anjiyo yaparak damarları açtık."