Orhan Gencebay'dan Devlet Bahçeli'ye yanıt

Orhan Gencebay'dan Devlet Bahçeli'ye yanıt
Orhan Gencebay'dan Devlet Bahçeli'ye yanıt
Akil insanlar heyetinde yer alan snatçı Orhan Gencebay, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin eleştirilerine cevap verdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli ’nin dünkü grup toplantısında Akil İnsanlar listesindeki bazı isimleri eleştirmesine Lale Mansur’dan sonra Orhan Gencebay’dan ad yanıt geldi.

Orhan Gencebay, "Bu talep bizden gelmedi. Göreve devletimiz çağırmıştır. Biz de icabet ettik. Geniş kitlelerin sevdiği bir sanatçı olarak elimizden geleni yapmaktan gurur duyacağız. Önümüzdeki günlerde yapmamız gerekenler daha da netleşecektir. Kimse bize dayatma yapmadı" dedi.

Bugün gazetesinden Serkan Bal’ın haberine göre her zaman sağduyudan yana olduğunu belirten Gencebay, fikirlerinin ve duruşunun belli olduğunu dile getirdi. Gencebay, şöyle devam etti:

"Ben yıllar önce 1997'de 'Gelin Birlik olalım. Çok geç olmadan' diye seslenen biriyim. Yıllardır boynumda barış simgesi olan bir kolye taşıyorum. 1975 yılında 'Batsın bu dünya 'yı mutlu, barış içinde aydınlık bir Türkiye için söylemiştim.

Üç yıl önce 'Vatan Sağolsun' diye bir şarkı yaptım. Ben tüm bu bestelerimi hümanist bir düşünceyle hayata geçirdim. Vatan için gerekirse ölürüz. Ata'mızın dediği gibi, maksat vatansa gerisi teferruattır.

Barış hepimizin isteğidir. Ben 300 milyon tirajı olan bir insanım. Bu dünya çapında bir ilgidir. Bu gönül dostluğunu kimse bozamaz."


  http://www.radikal.com.tr/112890811289089

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Teklif - TALIP

  Akil insanlar Filistine de gidip, yahudilere veya araplara "analar ağlamasın, vazgeçin bu topraklardan" deseler ne iyi olur ........

  haydaa - momentum

  Abi yanlışın var. Öyle, kahvelerdeki MHP'lileri eğitmek falan, 70'lerde 80'lerde kaldı. Şimdi kahvelere üniversiteli kızlar takılıyor. Söylemini değiştir.

  batsın bu dünya - momentum

  "Batsın bu dünya'yı mutlu, barış içinde aydınlık bir Türkiye için söylemiştim." "Batsın bu dünya, Bitsin bu rüya, Ağlatıp da gülene yazıklar olsun, Ben ne yaptım kader sana, Mahkum ettin beni bana..." Yapma Orhan Abi, bu sözlerle "barış içinde aydınlık Türkiye" arasında ne alaka var? (Ortada ideolojik bir söylem dejenerasyonu var, kimse büyük laflardan aşağıya ağzını açmıyor.)

  durust olalim! - haydaa

  tarih baris istemeyenleri hak ettikleri yerlere hep koymustur, cok fena yerlere hem de... boyle populist cikislar yapacaklarina bence mhp kendi oy verenlerini kahvelerden toplayip egitmeye calissin! mhp nin bu tur soylemleri bu ulkeye ogun samast olarak geri donuyor, gonul ister ki mhp bu genclere el atsin, onlari egitsin topluma yararli bireyler olarak kazandirsin, ama hic oralarda degiller belli ki, hep siddet yanlisi bir tutumlari var, yazik! Egri oturup dogru konusalim ne katiyorlar ulkeye, dunyaya !

  Birisi Sayın Bahçeli'ye Bir Soru Sorması Lazım - yaramazan

  Soru:Sayın Bahçeli biz ülkenin bölünmemesi ve daha fazla kan akmaması için ülkeye barışı ve demokrasiyi getirmek için çaba gösteriyoruz, ya peki siz ne istiyorsunuz? Asmak, Öldürmek, Kesmek dışındaki fikir ve önerilerinizi sıralayın bize ki sizleri daha iyi tanıyalım lütfen.

  300 milyon - aganta burina

  tirajla akil adam olmanın ne ilgisi var? söyleyebilecek, ikna edici ya da farklı bir şeyi var mı? örneğin başkanlık sistemiyle ilgili bir fikri var mı? vatandaşa 'başkanlık gelirse çözüm olur' mu diyecek? yoksa 300 milyon tirajlı birisini salt bu nedenle bu komisyona almak popülizm mi?

  Akil adam? - brotherlouie

  Siz ancak birilerinin adamı olursunuz sayın gencebay. Hükümete bu kadar destek vermenizin altında yatan gerçek tamamen şahsi menfaatlerinizden kaynaklanıyor. Hayat insanı vezir de yapar rezil de lafı siz ve içerisinde yer aldığınız grup için cuk oturmaktadır. Bakalım bu iktidar gittikten sonra hangi yüzle insan içine çıkacaksınız? BOP sözde sanatçılar ve sözde aydınlar birliği bu süreçten en zararlı çıkacak oluşumdur.