Orhan Olcay'a hüzünlü veda

Görevi başında geçirdiği kalp krizi sonucu önceki gün vefat eden Hürriyet Gazetesi Magazinden Sorumlu Yazıişleri Müdürü Hüseyin Orhan Olcay, dün Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

İSTANBUL - Görevi başında geçirdiği kalp krizi sonucu önceki gün vefat eden Hürriyet Gazetesi Magazinden Sorumlu Yazıişleri Müdürü Hüseyin Orhan Olcay, dün Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Olcay için, Hürriyet Medya Towers ve Levent Afet Yolal Camii'nde tören düzenlendi. Törende konuşan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, gazetelerde bazı insanların isminin her gün çıktığını, bazılarının ise sadece künyede yer aldığını ya da hiç yer almadığını ifade ederek, bu insanların gazete için çok daha önemli olduğunu söyledi.
'Onur vererek yaşadı'
Olcay'ın, Türk basın camiasına çok insan kazandırmış biri olduğunu belirten Özkök, "Kendisine, müessesesine onur vererek yaşadı. Ruhu şad olsun" şeklindeki son sözlerini söylerken gözyaşlarını tutamadı. Konuşmaların ardından dini tören yapılarak dualar okundu. Olcay'ın kızı Evrim ve eşi İnci Olcay da en ön sırada saf tutarak cenaze namazını kıldı.
Ardından, Orhan Olcay'ın cenazesi arkadaşlarının omuzlarında cenaze arabasına taşınırken, mesai arkadaşları da tabutuna karanfiller atarak Olcay'ı uğurladı. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Olcay'ın tabutunun üzerine Fenerbahçe takımının bayrağı ile bir tenis raketi ve topu konulduğu görüldü.
Sanat ve basın bir arada
Törene Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Y. Yılmaz, Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Berkan, eski Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nail Güreli ve çok sayıda gazeteciyle aralarında Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Hülya Avşar, Ajda Pekkan, Müjde Ar, Çolpan İlhan, Muazzez Abacı'nın olduğu çok sayıda sanatçı katıldı.