Orkestra şefi Gezi eylemine giden sanatçıları ihbar etmiş

Orkestra şefi Gezi eylemine giden sanatçıları ihbar etmiş
Orkestra şefi Gezi eylemine giden sanatçıları ihbar etmiş
Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Orhan Şallıel'in, yönetimindeki 2 sanatçıyı Gezi eylemlerinde 'Gezi Parkı Filarmoni Orkestrası'na katıldıkları için Orkestra Müdürlüğü'ne şikâyet ettiği belirtildi.

 

Hürriyet 'ten Umut Erdem'in haberine göre, Şallıel, 12 Haziran’da yazdığı dilekçede, “Gezi Parkı eylemlerinde ... ve ... adlı sanatçılarımızın ‘Gezi Parkı Filarmoni Orkestrası’ adı altında sahneye çıkmak sureti ile protestolara katıldıklarını hem kendi gözlerimle, hem de televizyon kanallarında gördüm” dedi. Müdürlüğün şikâyeti ilettiği Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Vekili Nihat Değirmenci, Şef Şallıel’den sanatçılar hakkında gerekli işlemi yapmasını istedi. Yaşanan gelişmelerin ardından 2 sanatçı savcılığa ifade verdi.

Şallıel ise “O göründüğü gibi bir vaka değil. Mobbing ile alakalı bir konu. Sanatçılar, orkestranın yönetim kurulu şu an bayağı mobbing cephesi. Orkestranın bir dolu sanatçısı da mobbing altında. Ben dahil mobbing altındayım. Evet o soruşturma yetkisini bana verdiler. Ben ne yapmışım, hiçbir şey yapmadım” dedi.

 

Gezi faturası 255 kişiye kesildi