Orkestra şefi Gezi eylemine giden sanatçıları ihbar etmiş

Orkestra şefi Gezi eylemine giden sanatçıları ihbar etmiş
Orkestra şefi Gezi eylemine giden sanatçıları ihbar etmiş
Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Orhan Şallıel'in, yönetimindeki 2 sanatçıyı Gezi eylemlerinde 'Gezi Parkı Filarmoni Orkestrası'na katıldıkları için Orkestra Müdürlüğü'ne şikâyet ettiği belirtildi.

 

Hürriyet 'ten Umut Erdem'in haberine göre, Şallıel, 12 Haziran’da yazdığı dilekçede, “Gezi Parkı eylemlerinde ... ve ... adlı sanatçılarımızın ‘Gezi Parkı Filarmoni Orkestrası’ adı altında sahneye çıkmak sureti ile protestolara katıldıklarını hem kendi gözlerimle, hem de televizyon kanallarında gördüm” dedi. Müdürlüğün şikâyeti ilettiği Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Vekili Nihat Değirmenci, Şef Şallıel’den sanatçılar hakkında gerekli işlemi yapmasını istedi. Yaşanan gelişmelerin ardından 2 sanatçı savcılığa ifade verdi.

Şallıel ise “O göründüğü gibi bir vaka değil. Mobbing ile alakalı bir konu. Sanatçılar, orkestranın yönetim kurulu şu an bayağı mobbing cephesi. Orkestranın bir dolu sanatçısı da mobbing altında. Ben dahil mobbing altındayım. Evet o soruşturma yetkisini bana verdiler. Ben ne yapmışım, hiçbir şey yapmadım” dedi.

 

Gezi faturası 255 kişiye kesildi


  http://www.radikal.com.tr/116560811656085

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @likapa - Vic_Rattlehead

  İnsanların mevki kazanabilmesi için polis düşmanı, vatan haini, ülke düşmanı olması mı gerekiyor demişsin. Hayır tam tersi. Başbakanın her dediğini sorgusuz sualsiz kabul eden, ettiği yetmiyormuş gibi aynı kelimeleri kullanarak insanlara hakaret eden, işte bu adam gibi iş arkadaşlarını kendi mevkisini sağlamlaştırmak için ihbar eden ve muhtemelen işlerinden olmalarına neden olan insanların mevkileri sağlamlaşır. 'Sanatçı diye yutturulan küfürbazlar'a gelelim. Küfürbaz, alkolik, uyuşturucu bağımlısı, serseri, kızını vermeyeceğin adam vs... Sanatla alakası olmayanların sanatçıya bakış açısı enteresan. Sanatın S'sini bilmez, sanatçıyı eleştirir, eserleri eleştirir, bir de yetmez, sanat felsefesi yapar. Oldu olacak seni sanatçı ve sanat eserlerini seçme kurumunun başına koyalım, hem mevkiin olur, hem de sağa sola sataşırsın böyle?

  alınteriyle sanatçı olmak. - likapa

  insanlar mevki kazanabilmeleri için, sanatçı olabilmeleri için vatan haini, ülke düşmanı, polis düşmanı mı olması gerekiyor anlamadım!sizin yıllardır bu millete sanatçı diye yutturduğunuz küfürbazlar sanatçı oldu da gezyi desteklemeyen vatanperverler mi sanatçı olamadı.ahpap çavuş ilişkisiyle sanatçı olma devri kapandı beyler uyanın artık.babadan oğula köşebaşı koltuk devretme devri bitti.bu toprakların gerçek sahipleri olan millete karşı sorumsuz sanat anlayışı artık milletin parasıyla millete küfredemeyecek.sanat millet için yapılır,bir avuç ideoloji saplantısına esir olanlar için değil.yıllarca hem milletin paralarıyla desteklendi sizin zevat hem de milletin değerlerine küfrettiler ve hala da devam ediyorlar.gerçek alınterleriyle kazansınlar görelim.bekliyoruz şimdi.

  .....siz - jumpercoco

  ispiyonculukla, itibar ve mevki kazanma peşinde olanlar ,ilk sıkıntıda feda edilecek olanlardır.

  Yazık sizin gibilere... - citizen

  Görevin dışında hiçbir şey yapmış sayılmazsın tabi Orhan Şallıel. İspiyon başbakanınızın talimatı olduğuna göre o da göreviniz icabı...Toplum duyarlılığına dışardan bakan böylelerinin sanatçı kimlikleri sorgulanmalı. Ama önce kendileri tarafından. Seni yakın zamanda çok daha önemli bir görevde görürsek şaşmamak lazım yani...

  Sayın Muhbir Vatandaş. - çağçağ

  12 mart, 12 Eylül kırması yeni diktatörlüğün değerli evladı, bu vatan sana minnettardır...