Orman için can havuzu

Orman yangınlarına erken ve etkili müdahale için havuzlar oluşturan İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, 'Orman Yangınına Bir Damla Su da Sizden' kampanyası başlattı.

İZMİR - Orman yangınlarına erken ve etkili müdahale için havuzlar oluşturan İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, 'Orman Yangınına Bir Damla Su da Sizden' kampanyası başlattı.
Geçen yıl Akhisar, Gördes ve Demirci ilçelerine kapasitesi 300 ile 500 ton arasında değişen havuz ve göletler kazandıran bölge müdürlüğünün bu yılki hedefi, Bergama Madra ile Manisa'nın Sarıgöl ve Saruhanlı ilçelerindeki yangın havuzlarının tamamlanması.
İzmir Orman Bölge Müdürü İsmail Üzmez, orman yangınlarına havadan müdahalenin önemine işaret ederek şöyle konuştu: "Yangın sırasında helikopterler taşıdıkları suyu alevlerin üzerine bıraktıktan sonra yeniden su almak için en yakın kaynağa giderler. Su kaynaklarının uzak olması hem zaman kaybına neden oluyor hem de maliyeti artırıyor. Hudutlarımız içerisindeki su kaynaklarına uzak ormanlarda hem yangına en kısa zamanda müdahale etmek, hem de yangın söndürme giderlerini azaltmak için yangın havuzları yaptırıyoruz."


    http://www.radikal.com.tr/7352937352930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.