Orman kanunuyla adalet!

Husumetten kaynaklanan olaylar, taciz, hırsızlık gibi suçlarda vatandaşlar güvenlik güçleri ve yargıya başvurmak yerine, kan dökme yolunu seçiyor.

İSTANBUL - Husumetten kaynaklanan olaylar, taciz, hırsızlık gibi suçlarda vatandaşlar güvenlik güçleri ve yargıya başvurmak yerine, kan dökme yolunu seçiyor. Dün Türkiye'nin beş yöresinde şüpheliler bizzat vatandaşlarca 'cezalandırıldı.'
Aynı yerde öldürdü: Yalova'da toptancılık yapan Abdullah D.'nin kızı Elif D., 15 gün önce kayboldu. Aile, savcılığa başvurarak, aynı binada kiracıları olan 23 yaşındaki Harun Yavuz'dan şüphelendiklerini bildirdi. Yavuz adliyeye çıkarıldıktan sonra serbest bırakıldı. Bunun üzerine Yalova Endüstri Meslek Lisesi 2'nci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki A.D. Yavuz'u tehdit edip, kardeşinin nerede olduğunu sordu. Harun Yavuz, Elif D.'yi öldürdüğünü ve cesedini Soğucak Köyü'nde Taşocakları Mevkii'nde gömdüğünü söyledi. A.D. de Yavuz'u, Soğucak Mevkii'ne getirdikten sonra sonra pompalı tüfekle öldürdü. Çevre sakinlerinin silah sesleri üzerine aradığı polis ekipleri, Elif. D. ile Harun Yavuz'un cesetlerini aynı yerde buldu. Gözaltına alınan Engin D. ve A.D. kasten adam öldürmek suçundan adliyeye çıkarılacak.
Evini yaktılar: Malatya'nın Yazıhan ilçesinde 8 yaşındaki H.A. ile 9 yaşındaki Ü.Ü.'yü yakarak öldürdüğü iddia edilen İbrahim Şengül'ün, babası Mehmet Şengül'ün evi yakıldı. Ü.Ü.'nün babası K.Ü., gözaltına alındı. Çocukları yaktığı öne sürülen Şengül cezaevinde bulunuyor.
Sokakta kanlı hesaplaşma: Van'ın Beyüzümü Mahallesi Muhtarı M.Ali Urak, aralarında daha önceden husumet bulunan Sıddık ve Selim Mete adlı iki kardeşi sokak ortasında öldürdü. Urak, daha sonra yanına gelen kardeşlerin yakını olduğu belitilen bir kişi tarafından kendi tabancasıyla öldürüldü. Zanlı tabancayı bırakıp kaçtı.
Tacize aile boyu dayak: Kayseri'de 28 yaşındaki B.G., eski komşusu, evli ve bir çocuk annesi N.Y.'yi telefonla taciz ettiği gerekçesiyle, savcılığa şikâyet edildi. B.G.'nin telefonları dinlemeye alındı. Ancak tacizlerin sürdürdüğünü öne süren N.Y.'nin eşi 23 yaşındaki F.Y. ile babası 43 yaşındaki N.A. ve kardeşi 11 yaşındaki A.A., randevulaştıkları B.G.'yi sokak ortasında feci şekilde dövdü. Çevredekiler tarafından güçlükle kurtarılan B.G., hastanede yoğun bakıma alındı. N.Y. ile eşi F.Y. yakalanarak gözaltına alındı. N.A. ve A.A.'nın yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.
Bağlayıp dövdüler: İstanbul'un Bahçelievler ilçesinin Zafer Mahallesi'nde bir eve giren bir kişiyi fark eden mahalle sakinleri, zanlıyı yakaladıktan sonra ellerini iple bağladı ve tekme-tokat döverek hastanelik etti. Polis ekipleri zanlıyı hastaneye kaldırdı. Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen 18 yaşındaki zanlı, evin balkonuna, kaçan muhabbet kuşunu yakalamak için çıktığını söyledi. İfadesinin ardından serbest bırakılan Resuloğlu'nun çok sayıda hırsızlık sabıkası olduğu belirlendi.


    http://www.radikal.com.tr/7611597611590

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.