Ormanda 6 gün sonra bulunan minik Mustafa'nın sağlık durumu iyi

Ormanda 6 gün sonra bulunan minik Mustafa'nın sağlık durumu iyi
Ormanda 6 gün sonra bulunan minik Mustafa'nın sağlık durumu iyi
Tokat'ta kaybolduğu ormanlık alanda bulunan 6 yaşındaki Mustafa Can Yaşar'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi

RADİKAL - Tokat'ın Erbaa ilçesinde ailesiyle odun toplarken ormanda kaybolduktan 6 gün sonra bulunan Mustafa Can Yaşar'ın (6) Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yoğun bakım ünitesindeki tedavisi sürüyor.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Şemsettin Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün bulunan çocuğun hala şokta olduğunu belirterek, "Mustafa'nın hastanemizin yoğun bakım servisindeki tedavisi sürüyor. Hala olayın şokunda, ailesiyle bile konuşmuyor. Sadece başını sallayarak cevap veriyor. Günler sonra aç ve susuz insanı canlı bulmak mümkün olabiliyor" bilgisini aktardı.
Çocuğun kaç gün aç kaldığını ve ne zamandan beri yemek yemediğini bilmediklerini ifade eden Şahin, "Yakında taburcu edeceğiz. Hayati tehlikesi yok" dedi.

Baba İsa Yaşar ise oğlunun sağlık durumunun yaşadıklarına rağmen iyi olduğunu dile getirdi.
Mustafa Can'ın durumunun giderek düzeldiğini ifade eden Yaşar, "Bu kadar şeye rağmen Mustafa'nın durumu iyi. Düzeliyor Allah'a çok şükür. Şu anda doktorlar 'bir sıkıntı yok, gözlem altında tutacağız' diyor. Dün 'elbiselerin niye yok' diye sordum, 'Onlar ıslandı' diyor. O yüzden çıkarmış. Elbiseleri jandarma ekipleri arıyor" diye konuştu.

Erbaa ilçesine bağlı Sütlüce köyü Başyatak mezrasında kaybolan Mustafa Can'ı bulmak için seferber olan jandarma ekipleri, çocuğu dün köyün Toğkaya mevkisinde bir kaya oyuğunda çıplak halde bulmuştu.
AA