Ormanda dört ceset bulundu

İskenderun'da çıkan orman yangınının söndürülmesinden sonra yapılan incelemede başlarına tek el ateş edilerek öldürülmüş dört erkek cesedi bulundu.

HATAY - İskenderun'da çıkan orman yangınının söndürülmesinden sonra yapılan incelemede başlarına tek el ateş edilerek öldürülmüş dört erkek cesedi bulundu.
Helvalı Köyü yakınlarında önceki akşam bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürerek olay yerinden ayrıldı. Yangının çıkış nedeni ve hasar tespiti için dün sabah yeniden bölgeye giden ekipler, araştırma sırasında yangın alanına 15 metre uzaklıktaki dere yatağında dört erkek cesedine rastladı.
Jandarmayla birlikte cesetlerin bulunduğu bölgeye gelen cumhuriyet savcısı ve adli tabibin yaptığı incelemede, dört kişinin başlarına birer kurşun sıkılarak öldürüldüğü belirlendi. Birbirlerinden yaklaşık 7-8 metre mesafede ikişerli olarak bulunan cesetlerden ikisinin Emrah Akarsu ile Sabri Ataoğlu'na ait olduğu anlaşıldı.
Araştırmada cesetlerin yakınında esrar hammaddesi dişi hintkeneviri ekili bir tarla olduğu ortaya çıktı. Güvenlik güçleri uyuşturucu hesaplaşması ihtimali üzerinde dururken, yangının infaz edilen kişilerin cesetlerinin tanınmaz hale gelmesi için çıkarılmış olabileceği iddia edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7552777552770

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.