Ortaca Terminali'nde minibüsçü eylemi

Ortaca Terminali'nde minibüsçü eylemi
Ortaca Terminali'nde minibüsçü eylemi
Muğla'nın 23 Nolu Ortaca Otobüs ve Minibüs Kooperatifi üyeleri, aynı güzargaha yolcu taşıdıkları başka bir kooperatife nazaran daha yüksek fiyatlara taşımacılık yapmak zorunda bırakıldıklarını, bu nedenle yolcularla sorun yaşadıklarını, ayrıca araçlarının yola çıkışlarına geç izin verildiğini öne sürerek eylem yaptı.

RADİKAL - Karayolları Ulaştırma Daire Başkanlığı Fiyat Tespit Komisyonu'nun belirlediği 3.5 liradan yolcu taşımak isteyen, ancak Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı'nca (UMKE) belirlenen 4.20 ücret tarifesinden yolcu taşımacılığı yapmaya zorlandıklarını öne süren 23 Nolu Ortaca Otobüs ve Minibüs Kooperatifi üyeleri, bugün saat 07.00'de eylem yaptı. Yaklaşık 100 kişilik grup, bir başka kooperatif üyesi minibüsçülerin Dalyan'a 3.5 liradan yolcu taşıdığını, kendilerinin 4.20 liradan taşımacılık yapmak zorunda kaldıkları için müşterilerle sorun yaşadıklarını, eğer fiyatla değişiklik yaparlarsa ceza uygulandığını söyledi.

Öfkeli minibüsçüler, büyükşehir öncesi bağlı oldukları Karayolları Ulaştırma Daire Başkanlığı Fiyat Tespit Komisyonu'nu tarifesine dönmek istediklerini bu nedenle 3.5 liradan yolcu taşımak istedikleri söyledi. Eylemci minibüsçüler, Ortaca Otobüs Terminali'nin giriş ve çıkışını araçlarıyla yaklaşık 5 saat ulaşıma kapadı. Polislerin görüştüğü minibüsçüler, eylemi sonlandırdı.

S.S. 23 Nolu Ortaca Otobüs ve Minibüs Kooperatifi Başkanı Ali Çeler, ayrıca saat olarak da kendilerine ayrımcılık uygulandığını öne sürdü. Çeler, diğer kooperatif üyelerinin ardından garajdan çıkış yapmaya zorlandıklarını iddia etti.
Ortaca Şoförler Cemiyeti Başkanı Halil Erpek, "Şu an şoför esnafı çok zor bir durumdadır. Bu sıkıntıların bir an evvel çözülmesini istiyoruz" dedi.
DHA-Cihan KAYA