Ortaokul öğrencilerine 'ahiret soruları'

Ortaokul öğrencilerine 'ahiret soruları'
Ortaokul öğrencilerine 'ahiret soruları'
Ortaöğretime geçişte Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının ilki dün yapıldı.

8. sınıftaki öğrenciler için hazırlanan merkezi sınavda dün Türkçe, matematik ve din kültürü derslerinden soruları yanıtlayan öğrenciler en çok din sorularının zorluğundan şikayet etti.

Öğrencileri şaşırtan din soruları!

Din soruları öğrencileri zorladı

Sınavda sorulan din soruları sosyal medyada da günün konusu oldu. Soruları facebook ve twitter ’da paylaşan öğrenci ve veliler, pak soru için ‘ahiret sorusu’ gibi derken, bazı öğrenciler de biz imam mıyız diye şikayet etti.


  http://www.radikal.com.tr/116358111635819

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  karışma!!!! - obendervis

  Nedir bu ya. Mevlana bile demiş ''Ne olursan ol yine gel!'' diye. anlamıyorum herkesin özgür görüşüne karışılmasına. Özgür Demokrasi bir ülkeden bahsediyorsunuz. Peki neden bu kadar kısıtlamanız . Biri müslümanlığı ister diğeri ben din tutmuyorum der. Der yani. Desin de. istediğini desin. Nedir bu kısıtlamanız. ve çocuklardan neden çıkartıyorsunuz bu tür günahınızı.

  dikkat bu din dersi sorusu - necipguven

  Habere, sanki bu soru matematik veya Türkçe dersinde sorulmuş gibi yorumlar yapılmakta. Dikkat edin bu soru din dersi sorusudur. Günlük kullanımda Kabe-beytullah ilişkisi bir deyim üzerinden sorulmuş, ezbere dayalı kuru sorularla çocuklar sınavda sıkılmamış. Benim kızım da bu sınava girdi ve akşam bu soruya yorum yaparak nasıl doğru cevap verdiğini anlattı. Beytullahın Kabe olduğunu bilmediği halde mantık yürüterek doğru cevaplamış. Burada itirazlar soruya mı, dine mi, din dersine mi yaılıyor acaba. En doğru değerlendirme bu sorunun cevabına göre yapılabilir çünkü.

  Asıl Niyet - Selimserincan

  Taze beyinlere el altından nasıl da yobazlık enjekte edildiği yeterince açık değil mi?Yaşım elli ve ben ilk defa "Beytullah'a yüz sür evladım"diye bir dua duyuyorum.Yani hacca gitmenin ne kadar matah bir şey olduğundan dem vuruyor kendince.Halk içinde bu kadar yoksul insan varken,onlara aldırmayıp her sene Araplara avuç dolusu para verip gelmenin hangi zihniyete faydası var acaba? İşte bunu çocuklara enjekte ediyor bizim uyanıklar.

  100 lük banknot - coban mustafa44

  Fatma baci bir 100 lük banknot istemis beytodan bana göre.

  en güzel tepkiyi.. - kaşınan adam

  Sınavda sorulan sorulara en güzel tepkiyi çocuklar vermişler.Biz imammıyız demişler.Çocuklar bile fen ile bilimle uğraşmak isterken Tayyip Erdoğan hükümeti en azından aralarından bir kaçını imam yapmayı kafalarına koymuş..

  eleştiri - ajar20

  Soruları sadece müslüman öğrencilere sormuş olmalarını kabul ederek, gayet mantıklı ve güzel sorular. Ayrıca teyzenin duası da çok iyi. Neden din olunca hemen eleştirme gereği duyuyorsunuz.

  ... - deepdeeppurple

  Burada açık mesaj var: Çocuklarınızı imam hatiplere gönderirseniz bu sorularda zorlanmazlar. Tipik AKP politikası.Kurban, bir kez daha çocuklar. Durmuyorlar!