Ortaokul öğrencilerine mezarlıkta 'ahiret' dersi

Ortaokul öğrencilerine mezarlıkta 'ahiret' dersi
Ortaokul öğrencilerine mezarlıkta 'ahiret' dersi
Adana'da, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ortaokul öğrencilerini mezarlığa götürüp 'ahirete iman, kıyamet ve yeniden dirilme' konulu dersi anlattı.

Adana'da Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu din ve ahlak bilgisi dersi öğretmeni Yaşar Çıraklı, bir grup öğrencisi okul yakınındaki mezarlığa götürüp, 'ahirete iman, kıyamet ve yeniden dirilme' konulu dersi işledi.

Merkez Sarıçam ilçesindeki Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Yaşar Çıraklı, dün 7-E sınıfını Burak Mezarlığı'na götürdü. Öğretmen Çıraklı, 'Ahirete iman, kıyamet ve yeniden dirilme' konusunu işlemek için mezarlığa getirdiği öğrencilerine önce mezarlık adabını anlattı.

 

Mezarların arasında duran öğrencilerine mezar hakkında bilinen yanlışlıkları da belirten Yaşar Çıraklı, musalla taşını da gösterip ne işe yaradığı konusunda bilgilendirme yaptı. 12-13 yaşlarındaki öğrencilerin sorularını yanıtlayan Çıraklı, mezarlık dersini de 'sıra dışı' uygulama olarak yorumladı. Yaklaşık 1 saat süren mezarlık dersini öğrenciler ölenler için dua okuyarak tamamladı. Ders hakkında dönüş yolunda öğrencilerinin izlenimlerini alan Yaşar Çıraklı, yaptıkları sıra dışı uygulama ile çok faydalı sonuçlar aldıklarını, öğrenciler üzerinde müthiş etkili olduğunu kaydetti. Çıraklı ayrıca, mezarlık ziyaretinin ahireti hatırlamak açısından da önemli olduğunu vurguladı.

Bekir KARAKOCA/ADANA-DHA


  http://www.radikal.com.tr/148948314894832

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - şev_baş

  Neden bir hastaneye götürüp doktorluk mesleğini, fabrikaya götürüp mühendislik mesleğini yada ne bileyim bir şirkete götürüp okuyan insanların hayatına özendirmiyorsunuz? Mezarlık nedir abi? Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz. Bu çocukların okuyup meslek sahibi olması gerekiyor.

  Yakışır - user1087030

  Elin adamı, labaraturlarda fizik, kimya, bilim ve teknoloji ögretirken, bizimkiler mezarlıkta ölü egitimi veriyor, türkiyenin gelecekleri bu çocuklar. AKPeğitim=ölü eğitimi