Oruçlu tiryakiye duman üfledi: Yedi yaralı

Oruç tutmayan Abdulvahap Doğanar'ın kahvede sigara yakıp ididaya göre dumanını da arkadaşı Yusuf Günsoy'un yüzüne üfledi. Çıkan kavgada yedi kişi yaralandı.

ADANA - Oruç tutmayan Abdulvahap Doğanar'ın kahvede sigara yakıp ididaya göre dumanını da arkadaşı Yusuf Günsoy'un yüzüne üfledi. Çıkan kavgada yedi kişi yaralandı.
Adana Kışla Mahallesi'nde rahatsızlığı nedeniyle oruç tutmayan 55 yaşındaki Abdulvahap Doğanar, öğle saatlerinde gittiği kahvede otururken sigarayı yakıp, iddiaya göre dumanını oruçlu olan komşusu 59 yaşındaki Yusuf Günsoy'un yüzüne üfledi. Dumandan rahatsız olan ve tiryaki olduğu halde oruçlu olduğu için sigara yakamayan Günsoy'un çıkışması üzerine tartışan tarafları, kahvedekiler yatıştırdı. Bu olaydan yaktlaşık üç saat sonra Abdulvahap Doğanar, yakınlarıyla birlikte Yusuf Günsoy'un lahmacun imalathanesini bastı.
Ayaklarından özürlü olan Günsoy'un yakınlarının da karşılık vermesiyle çıkan kavgada işyerinin camları kırıldı. Bıçakların ve sopaların kullanıldığı kavgada Yusuf Günsoy ve Abdulvahap Doğanar'ın da aralarında bulunduğu yedi kişi yaralandı.
'Bunca yıllık komşuyuz'
Kavganın komşular arasında meydana gelmesinden rahatsızlık duyduğunu söyleyen Yusuf Günsoy'un kardeşi Hasan Günsoy, "Bunca yıllık komşuyuz, değer miydi? Ayıp ettiniz" diyerek Doğanar ailesinin fertlerine sitem etti.