Osman Baydemir beraat etti

Osman Baydemir beraat etti
Osman Baydemir beraat etti
Diyarbakır'da 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi, 42 yıl hapis istemiyle yargılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir hakkında beraat kararı verdi.

DİYARBAKIR - Belediye Başkanı Osman Baydemir hakkında, 2011 yılında katıldığı 3 ayrı toplantı ve protesto eylemi nedeniyle ’Terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’, ’Terör örgütü propagandası yapmak’ ve ’2911 sayılı toplantı ve gösteri kanununa muhalefet etmek’ suçlarından 42 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Davanın görülmesine bugün 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Tutuksuz yargılanan Osman Baydemir’in katılmadığı davada, avukatı Keziban Yılmaz hazır bulundu.

Dosyaya ilişkin esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, yargılama sonucu sanığın propaganda içerikli bir söz ve eyleminin tespit edilemediğini belirtti.

Sanığın iddia edilen suçu işlediğine dair yeterli delil bulunmadığını belirten Savcı, Baydemir’in beraatini istedi. Mahkeme heyeti bunun üzerine, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir hakkındaki tüm suçlamalardan beraatine karar verdi.

DHA - Felat BOZARSLAN


  http://www.radikal.com.tr/111940411194041

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  CAHİL CESARETİ - HARAYDIN

  Bu adam kara cahil gibi görünmekten hoşlanıyor. Adam biliyor ki bazı cezalar adamı meşhure etmede kullanılıyor, kara cahil tiyatrosu oynayan ceza ve ıslahtan anlamaz, ilişmiyorlar numaradan kara cahilliğe devam ediyor. Adam hükümete küfretti hangi vatandaş olsa çoktan hapsi boylamıştı kimse tınmadı bile hani kara cahil raporu var, herşey serbest der gibi.İyi de böyle belediye başkanlığı da olmaz ki, bari görevden alın.Adam terörist danışmanı gibi teröristlerle yattı kalktı hükümete küfretti.Daha ne olsun. CHP li belediye başkanları savcılıkta ter dökerken bu adamın bir trilyon kanunsuz harcamasına geri ödeme kararı çıktı bizzat kendisi geri ödemesi gerekiyor kamu parasını yine adama bir şey denmiyor bu mu demokrasi elbette adam tüm bunlara bakınca kara cahillik en güzel şeymiş sanıyor belki terör için de hükümete küfretmek için de bir trilyon usulsüz harcama için de kara cahil cesareti buluyor CHP li belediye başkanlarını soruşturanlar bunun icraatlarının nasıl olduğuna aynı hassasiyetle hiç bakmıyor nasıl demokrasi bu?