Osman Öcalan: Barzani ile birlikte Diyarbakır'a gitmek isterdim

Osman Öcalan: Barzani ile birlikte Diyarbakır'a gitmek isterdim
Osman Öcalan: Barzani ile birlikte Diyarbakır'a gitmek isterdim
PKK'nın eski yöneticilerinden ve Abdullah Öcalan'ın Kuzey Irak'ta yaşayan kardeşi Osman Öcalan, "Ben de sayın Mesut Barzani ile Diyarbakır'a gitmek isterdim. Çözüm ve barış sürecinde üstüme düşen rolümü oynamak istiyorum" dedi.

DİYARBAKIR – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın Diyarbakır'da Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile buluşmasını değerlendiren PKK 'nın eski yöneticilerinden ve Abdullah Öcalan'ın Kuzey Irak'ta yaşayan kardeşi Osman Öcalan, "Ben de sayın Mesut Barzani ile Diyarbakır'a gitmek isterdim. Çözüm ve barış sürecinde üstüme düşen rolümü oynamak istiyorum" dedi.

Kuzey Irak'ta yayınlanan 'Awene' adlı gazeteye açıklamalarda bulunan Osman Öcalan, Başbakan Erdoğan ve Mesut Barzani'nin Diyarbakır buluşmasını değerlendirdi. Öcalan, Barzani'nin Diyarbakır ziyaretinden Abdullah Öcalan'ın haberi olduğunu, sağlanan ittifakla bu ziyaretin gerçekleştiğini ileri sürerek, "Eğer Öcalan geziye karşı olsa, PKK bu geziye karşı çıkıp protesto ederdi. PYD bu ziyareti istemiyordu ama karşı çıkamadı" dedi.


‘BEN DE OLMALIYDIM’

Osman Öcalan, Mesut Barzani'nin Diyarbakır ziyaretinin amacının çözüm ve barış sürecine destek olduğunu, iddia edildiği Barzani'nin Abdullah Öcalan'ın yerine geçme gibi bir amacı olmadığını söyledi. Öcalan, "Ben de Sayın Mesut Barzani ile Diyarbakır'a gitmek isterdim. Orada gidip çözüm sürecinde rolümü oynamak istiyordum. Barzani'nin delegasyonunda benim gibi bir kişinin olması gerekirdi. Hem başkan Öcalan'ın kardeşiydim, hem de uzun yıllar PKK içinde mücadele etmişim. Çözüm ve barış sürecinde rolümü oynamak istiyorum. Ben 2 yıl önce vatanıma ve topraklarıma dönmek istediğimi söyledim. Halen de dönmek istediğimi söylüyorum" diye konuştu.


FERİT ASLAN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/116192511619256

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gel gel - çalkın

  gel sende gelde rezilliğin son halkasıda tamamlansın.

  ihanetci Osman bu senin icin... - politic

  ... Sesler ihanete dönüşürdü her gece, Bir tas çorba - bir dilim ekmek uğruna, İhanetler acılara dönüşürdü kalleşçe, Acılar hep türkülere vururdu kendini. Etten ve kemikten insan olur mu? Beyinsiz insan ayakta durur mu? Aynı kavgaya gönlünü verenler, Dostunu ihanet ile vurur mu? ... Adnan Yucel (Dortlerin Gecesi siirinden bir blum)

  boyun ölçüsü - şetto

  gel gel sende kemal burkay ve sn barzani gibi boyunun ölçüsünü al. bizce bir mahsuru yok

  bu iş kim ile çözülür.. - user1023527

  Kürt sorunu sayın Öcalan,pkk ve Bdp ekseninde çözülür , kemal burkay, barzani, şiwan gibiler ile olucak bir iş degil. Türkiyede ki kürtler ne barzaniyi takar ne şiwanı nede osmanı..( istediginiz kadar begenmeyip kırmızılayın ama gerçek bu )

  bir sen eksiktin.. - kaşınan adam

  Hayret! başkabakanın danışmanları nasıl unutmuşlar seni.Oysa sende tıpkı Barzani,Şivan Perver, İbrahim Tatlıses gibi pazarlanabilir bir oy potansiyeli olabilirdin.İnşallah bir dahaki sefere ...

  delegasyona gel - erdem6363

  zaten iboydu şivan dı tam rezil ettiniz. Bir de bu hain arkadaş eksikti, bu da küsmüş ben niye yokum diye. Sen yıllarca mücadeleden sonra ihanetin kralını yaptın.