Osman Pamukoğlu da Gezi Parkı'nda: Haydi barikata!

Osman Pamukoğlu da Gezi Parkı'nda: Haydi barikata!
Osman Pamukoğlu da Gezi Parkı'nda: Haydi barikata!

Soldan sağa: Osmah Pamukoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, Sırrı Süreyya Önder ve Nihat Doğan.

Osman Pamukoğlu, Gezi Parkı'nda ağaçların kesilmesine engel olmak için topluluğa katılacağını açıkladı. Daha önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, BDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder de eyleme giderek destek vermişti. Ufuk Uras ile Nihat Doğan de sanal alemden eylemcilere destek vermişti

Radikal.com.tr - Taksim Gezi Parkı için yapılan çalışma kalabalık bir grup tarafından protesto edilirken, parkta polis ve yıkım ekibine karşı direnen topluluğa sürpriz bir destek geldi. Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada tüm İstanbul teşkilatıyla birlikte protestoya destek vereceğini duyurdu. Emekli Tümgeneral Pamukoğlu, "Ben yaptım, oldu zihniyetinin son kurbanı olarak seçilen, Gezi Park için saat 18'de tüm İstanbul teşkilatımız eyleme destek verecektir" diyerek taraftarlarına çağrıda bulundu.

Bu sürpriz destek Twitter'da da yankılandı. Bazı mesajlar orijinal haliyle şöyle:

Hicisleri: Osman Pamukoğlu da gelebilir, AKP seçmeni de gelebilir, herkes gelebilir. Kamusal alanı koruma mücadelesiyse kamunun tamamına açık olmalı.

Saintradical: AKP gerçekten zoru başardı. Ufuk Uras, Osman Pamukoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu , SS Önder, Nihat Doğan'ı aynı çatı altında kendine muhalif etti.

Sinandirlik: Pamukoğlu da gelsin, Bahçeli'de, Kılıçdaroğlu da gelsin ne var? parsellendik parselleneceğimiz kadar, bir de siyasi parselleme yapmayalım.

Hasanei: Sırrı süreyya'nın 'milliyetçiler nerde, gelsin ağaçlara sahip çıksınlar' lafını pamukoğlu maalesef duymuş.


  http://www.radikal.com.tr/1135632113563218

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  terörist ağaçlar - serwann89

  tüm askerlik hayatı boyunca kürdistanın ormanlarını ateşe verip doğayı katleden osman pamukoğlu paşamız ağaçları korumaya gelmiş . sağolsun . sırrı abemiz yeter o ağaçları karumaya

  Kemal.Süreya.önder ve nihat - Karliova

  Ceheneme kadar yolunuz var Bogaz küprüsü yapilirken inünü bombalamak istiyordu Ben kendim asker olarak küprünün basinda nöbet bekliyordum Vatandas soruyordu neden burda nöbet bekliyorsunuz.bize köprüye zarar gelmesin diyorduk ayni CHP zihniyeti

  habercilik - mcd

  nihat doganin bu haberde ne isi var arkadas, yeter. chp baskani, istanbul milletvekili yaninda sarkici nihat dogan. indirin su adami gundemden yeter.

  Gezi Parkı... - alchemy

  Sadece doğa değil, "ben varım, buyum, böyleyim ve beni ezemezsin artık daha fazla" demek. esfırtına, es de geç.. CHPli yapıyorsa ondan da hesap sorulmalı elbet. Bunun AKPsi CHPsi mi var bu ne aymazlık, ne militanlık, ne fesatlık? Ağacın, ırmağın, denizin partisi mi olurmuş? Özgür olmanın, birey olmanın partisi mi olurmuş? Sizi onaylamayan herkese CHP diye saldırmanız paranoyanızın ve beyin yıkanması seviyesinin göstergesinden başka ne ki? Sizin aklınızı kim neyle yedi? Veya o akıl hiç oldu mu? Kimliğinizi BAĞIMSIZ oluşturun... Hadi belli yaşa dek yapamadınız, engellediler, yasakladılar o bu şu. Sanki biz Babil'in asma bahçesinde büyüdük... Özgürlükler serbestliker önümüze kırmızı halilar gibi serildi... Peh! Kendi aklınız yok mu sizin. Yoksa, lafınızın da bir değeri yok. 11 yıldır iktidardasınız neden hala medreseler neden kapatıldı, arapça kaldırıldı, hilafet kaldırıldı, karıma zorla giydirdiğim çarşafımı aldınız elimden diye, gerekli davaları açıp yolu yöntemiyle hesap soramadınız? Yargı sizde, güç sizde ama hala işkence ediyorsunuz Ergenekonda... Çünkü size emredilendir bu. Oysa, yargılarsın, kesersin cezasını, biter... Adamın içerde yattığı yılı şaşırdık artık. Ama yok şaşırmadık. Sizsiniz asıl şaşıran. ve bu artık bitmeli.

  yakamoz42'ye hitaben - aslankaplan

  Taksim gezi parkı'nın sadece ağaçtan ibaret olduğunu sanıp onun bir sembol olduğunu anlamamazlıktan gelmek en basit tabiriyle kurnazlıktır. Gezi parkı faşizme karşı bir sembol, gelecek için bir umuttur.

  Sadece Gezi Parkı İçin Değil - M. Tekin

  Bu sadece ağaçların kesilmesi ve bir parkın yıkılması meselesi değildir. Bu hükümetin kendi çıkarlarına çektiği peşkeşlerin sadece bir örneğidir. O kadar polisin orda ne işi var gerçekten. Ordaki insanlar sonuna kadar haklıdırlar. Politikacilardan, aydınlardan, yazarlardan, ünlülerden daha çok destek gerekiyor.

  ... - hale

  yakamoz42, çıkarlarımız ve kısa vadeli sorunlarımız uzun vadedeki kaybettiklerimiz yanında önemsizdir. aç kalırım ama ülkemden vazgeçmem. aç kalırım işsiz kalırım ama özgürlüğümden taviz vermem. bu ülke aç susuz kurtarıldı...