Osman Pamukoğlu da Gezi Parkı'nda: Haydi barikata!

Osman Pamukoğlu da Gezi Parkı'nda: Haydi barikata!
Osman Pamukoğlu da Gezi Parkı'nda: Haydi barikata!

Soldan sağa: Osmah Pamukoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, Sırrı Süreyya Önder ve Nihat Doğan.

Osman Pamukoğlu, Gezi Parkı'nda ağaçların kesilmesine engel olmak için topluluğa katılacağını açıkladı. Daha önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, BDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder de eyleme giderek destek vermişti. Ufuk Uras ile Nihat Doğan de sanal alemden eylemcilere destek vermişti

Radikal.com.tr - Taksim Gezi Parkı için yapılan çalışma kalabalık bir grup tarafından protesto edilirken, parkta polis ve yıkım ekibine karşı direnen topluluğa sürpriz bir destek geldi. Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada tüm İstanbul teşkilatıyla birlikte protestoya destek vereceğini duyurdu. Emekli Tümgeneral Pamukoğlu, "Ben yaptım, oldu zihniyetinin son kurbanı olarak seçilen, Gezi Park için saat 18'de tüm İstanbul teşkilatımız eyleme destek verecektir" diyerek taraftarlarına çağrıda bulundu.

Bu sürpriz destek Twitter'da da yankılandı. Bazı mesajlar orijinal haliyle şöyle:

Hicisleri: Osman Pamukoğlu da gelebilir, AKP seçmeni de gelebilir, herkes gelebilir. Kamusal alanı koruma mücadelesiyse kamunun tamamına açık olmalı.

Saintradical: AKP gerçekten zoru başardı. Ufuk Uras, Osman Pamukoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu , SS Önder, Nihat Doğan'ı aynı çatı altında kendine muhalif etti.

Sinandirlik: Pamukoğlu da gelsin, Bahçeli'de, Kılıçdaroğlu da gelsin ne var? parsellendik parselleneceğimiz kadar, bir de siyasi parselleme yapmayalım.

Hasanei: Sırrı süreyya'nın 'milliyetçiler nerde, gelsin ağaçlara sahip çıksınlar' lafını pamukoğlu maalesef duymuş.