Osman Yıldırım'a 'yeni hayat'

Osman Yıldırım'a 'yeni hayat'
Osman Yıldırım'a 'yeni hayat'

Osman Yıldırım'ın kayınpederi Rüknettin Çelik, kızıyla damadının 21 yıl yaşadığı kendine ait evi gösterdi. (Fotoğraf: Vatan)

Ergenekon davasında sanık olarak yargılanırken 'gizli tanık'lık yapan ve yargılama sonunda beraat eden Osman Yıldırım, tahliye olduktan sonra ortadan kayboldu. Yıldırım'ın eşinin de karardan aylar önce, yıllardır oturdukları evi boşalttığı ortaya çıktı.

Radikal.com.tr – Ergenekon davası kapsamında, Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet gazetesinin bombalanması suçlarına karıştığı için yargılanan, ancak beraat ederek serbest kalan Osman Yıldırım’ın, tanık koruma programına alındığı iddia edildi. Yıldırım’ın ailesinin ise karardan aylar önce 21 yıldır oturdukları evlerinden taşındıkları ortaya çıktı.

İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi ’nin Ergenekon davasına ilişkin kararları arasında en çok tartışılanlardan biriyle beraat ettirilerek tahliye edilen, Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet gazetelerinin bombalanması eylemlerinin zanlısı Osman Yıldırım’ın izini Vatan gazetesinden Burak Bilge sürdü.

Ergenekon savcılarının “Osmanım” diye hitap ettiği Yıldırım’ın gizli tanık olması gerekçesiyle 5726 sayılı ‘Tanık Koruma Kanunu’ndan faydalandırıldığı ve davanın sonuçlanmasından aylar önce ailesinin 21 yıldır yaşadığı evlerinden taşındığı ve kimseye nereye gideceğini söylemediği öğrenildi.

Yıldırım’ın aynı apartmanda oturan kayınpederi Ruknettin Çelik’le de konuşan Burak Bilge, Yıldırım’ın kayınpederinin şu sözlerini aktardı: “Kızım Şerefnaz yanıma gelip elimi öptü ve bana ‘Baba biz gidiyoruz, sakın sorma nereye gidiyorsunuz diye. Nereye gittiğimizi sana söyleyemem. Hakkını helal et’ dedi. Elimi öptü ve arabaya binip gittiler.”

Burak Bilge’nin haberinin tamamına şu linkten ulaşabilirsiniz:
Osman Yıldırım yeni hayatına hızlı başladı!