Osmaniye'de deprem: 9 yaralı

Osmaniye'de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremde bazı evlerin duvarları çatlarken, panik sonucu 9 kişi yaralandı.

Merkez üssü Osmaniye olan, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da da hissedilen 5.2 büyüklüğündeki depremde, Osmaniye'de bazı evlerin duvarları çatladı, panik sonucu 9 kişi yaralandı.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verdeği bilgiye göre, saat 14.34'de meydana gelen depremin hemen ardından Osmaniye Valiliği Kriz Masası, hasar tespit çalışmalarına başladı. Bazı ev ve işyerlerinin duvarlarının çatlamasına yol açan depremde can kaybı olmazken, paniğe kapılan biri öğrenci dokuz kişi yaralandı.
Deprem sırasında Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencisi Hatice Uslu'nun 2. kattaki sınıfından atlaması sonucu ayağı¶
kırıldı. Uslu ile yaşanan panik sırasında yaralanan Ayşegül Durusoy, Ersa Balkur, Ümmü Özlü, Gülizar Canbolat, Murat Güz, Sabriye Teker, Fatma Akşin ve Mevlüde Özcan, Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Yaralıların bir kısmının tedavi altına alındığı, bazılarının ise ayakta tedavi edilerek taburcu edildiği bildirildi.
Özellikle Osmaniye merkezi ile Düziçi ve Kadirli ilçelerinde vatandaşların binaları terk ettikleri görüldü. Deprem, Adana ile ilçeleri Ceyhan, Karataş ve Kozan, Hatay merkez ile İskenderun, Erzin, Kırıkhan, Hassa ve Samandağ ilçeleri ile Gaziantep, Adıyaman ve Kahramanmaraş'ta da hissedildi.

GECE DE KAŞ SALLANMIŞTI

Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında da dün gece 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, depremin merkez üssü, Kaş'ın 60 kilometre güneyinde denizde tespit edildi.
Saat 23.00'de meydana gelen deprem, Muğla'nın ilçeleri ile İzmir ve Denizli'de hissedildi.