Osmaniye'de kardeş kavgası

Osmaniye'de kardeş kavgası
Osmaniye'de kardeş kavgası
Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde 2 kardeş arasında başlayan kavgada 6 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

DÜZİÇİ - Olay, akşam saatlerinde Düziçi İlçesi'ne bağlı Çatak Köyü'nde meydana geldi. İki kardeş arasında henüz belirlenemeyen bir sebepten tartışma çıktı. Akrabaların da dahil olduğu tartışma, kavgaya dönüşünce gönüllü köy korucusu oldukları belirtilen her iki taraf da birbirlerine uzun namlulu kalaşnikof marka silahlar ateş açtı. Çatışmada Tavut ve Sümbül ailelerinden 6 kişi hayatını kaybederken 1 kişi de yaralandı.

KÖY KORUCUSU İKİ AİLE

Gönüllü köy korucusu olan iki aile aileye mensup bireyler arasında yeni bir çatışma yaşanmaması için köye sevk edilen jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Düziçi Devlet Hastanesi çevresinde önlem alan güvenlik güçleri olayla ilgili soruşturma başlattı.(DHA/Süleyman Güzel)


  http://www.radikal.com.tr/113524011352403

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  FAİLİ DEVLET OLAN BİR OLAY DAHA - pispor

  Osmaniye Düz içi kavgaları ile meşhur bir belde.Devlet koruyucu-korumak adı altında silah ve mermi verince bu işi daha kolaylaştırmıştır.Anket firmaları neden bu köy korucularının kaç cinayet kaç tecavüz,kaç soygun yaptıklarını anket halinde halka sunmuyor.

  Devlet militarizmi! - AHURABAZDA

  İnsanları açlık ile terbiye eden, ekmek karşılığında onları en iğrenç işlerinde çalıştıran, bu silahları onların eline serpiştiren militarist ruhlu onursuz anlayışa yazıklar olsun!!!

  Koruculuk Sistemi - aborinas

  Devlet en kısa sürede bu lanetli koruculuk sistemine son vermeli... yaşanan bu olayların vebali devletedir! Bilge köyünü de hala unutmadık...