Osmaniye'ye iki günde ikinci acı haber

Şırnak Bestler Dereler bölgesinde önceki gün sürdürülen operasyon sırasında Er Murat Kahraman şehit oldu. Siirt'in Şirvan ilçesinde uzaktan kumandalı mayının patlaması sonucu şehit olan Tolga Kargıoğlu'nun ardından...

ŞIRNAK/OSMANİYE - Şırnak Bestler Dereler bölgesinde önceki gün sürdürülen operasyon sırasında Er Murat Kahraman şehit oldu. Siirt'in Şirvan ilçesinde uzaktan kumandalı mayının patlaması sonucu şehit olan Tolga Kargıoğlu'nun ardından Osmaniye, iki gün sonra Kahraman'ın şehit olduğu haberiyle sarsıldı. Oğullarının şehit olduğu haberini komutanlarından alan anne Hatice, baba Mehmet Kahraman sinir krizleri geçirdi. Altısı erkek, dördü kız 10 kardeşi olan Murat Kahraman'ın terhisinden sonra Almanya'da oturan nişanlısı ile evleneceği öğrenildi.
Kahraman'ın cenaze töreninde ise ülkücülerle askerler arasında gerginlik yaşandı. Şehidin tabutunu taşıyan askerlerin önünü kesen 200 kadar ülkücü, cenazenin şehir merkezinden geçirilerek şehitliğe götürülmesini istedi. Ülkücüler askerlerin omuzundaki tabutu almaya çalışınca arbede çıktı.Gerginliğin artması üzerine Çevik Kuvvet, tabutun çevresinde etten duvar ördü. Kahraman daha sonra Osmaniye Şehitliği'ne defnedildi.