Osmanlı Ocakları'ndan Kılıçdaroğlu'na yanıt geldi

Osmanlı Ocakları'ndan Kılıçdaroğlu'na yanıt geldi
Osmanlı Ocakları'ndan Kılıçdaroğlu'na yanıt geldi
Osmanlı Ocakları, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Osmanlı Ocakları'nın IŞİD'le bağlantısı araştırılsın" çıkışına yanıt verdi. Osmanlı Ocakları'nın Genel Başkanı Kadir Canpolat, "Yurt ve dünya çapında her geçen gün büyüyen Osmanlı medeniyeti şuurunu şiar etmiş bir STK'yı ne hak yere IŞİD denen tekfirci, terörist PKK'dan farkı olmayan bir güruhla bağlantı kurmaya çalışır? Senin vicdanın var mı Sayın Kılıçdaroğlu?" dedi

RADİKAL - HDP binaları ve Hürriyet Gazetesi'ne yapılan saldırılarda ismi çokça geçen Osmanlı Ocakları'nın Genel Başkanı Kadir Canpolat, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun Osmanlı Ocakları’na dair iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. "Osmanlı Ocaklarının IŞİD’le bağlantısı araştırılsın" diyen Kılıçdaroğlu'na Osmanlı Ocaklarından jet yanıt. İftira atmakla suçlanan CHP lideri, "Senin vicdanın var mı Sayın Kılıçdaroğlu?" sözleriyle eleştirildi.

Osmanlı Ocakları’ndan yapılan açıklamada, “Ülkeyi yasa boğan Ankara’daki terör saldırısında yaşanan vahşetin acısını daha üzerimizden atamamışken bazı siyasi çevrelerin bu vehim olay üzerinden, siyaset yapma, ilinti kurma, algı oluşturmaya çalıştığını görmek bizleri üzüyor. Siyasi partilerin bu olay üzerinden iftira, mesnetsiz çalışmalarla söylenti içerisinde olduklarını gördük. Ne yazık ki, ülkenin ana muhalefeti olarak bildiğimiz bir siyasi partinin başkanının da aynı algı ve garabet içinde Osmanlı Ocakları’nı hedef göstererek, yaşanan terör olayının failinin IŞİD’le bağlantı ihtimalinin neredeyse kaçınılmaz olduğu bu süreç yaşanırken, Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu sürecin hemen ardından açıklama yaparak: ‘Osmanlı Ocaklarının IŞİD’le bağlantısı araştırılsın’ açıklaması, hakkımızda kara propaganda yapıp algı oluşturduklarını alenen ortaya koymuştur” denildi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının Osmanlı Ocakları’nı hayrete düşürdüğünün belirtildiği açıklamada, “Tarif edilmez buhranın yaşandığı ülkemizde, siyasilerin ve siyasi liderlerin bu vahim teşebbüslere karşı birlik ve beraberliği esas alan adımlar atması gerekirken, Kılıçdaroğlu tam aksine ülke içinde güvensiz ortamlar oluşturmaya, güven bunalımına sokmaya sebep olacak bu açıklaması her aklıselim vatandaş gibi biz Osmanlı Ocakları’nı da hayrete düşürmüştür. Sadece güvensiz bir ortam oluşturulsun diye çamur at izi kalsın algısı oluşturmaya çalışanlar halkın ve hakkın nazarında asla itibar bulmayacağı çok açık ortadadır.

Osmanlı medeniyetine hizmet etmeyi amaçlayan ve bu uğurda tüm özverisiyle çalışan yurt ve dünya çapında her geçen gün büyüyen Osmanlı medeniyeti şuurunu şiar etmiş bir STK’yı ne hak yere IŞİD denen tekfirci, terörist PKK’dan farkı olmayan bir güruhla bağlantı kurmaya çalışır? Senin vicdanın var mı Sayın Kılıçdaroğlu? İftira attığını sen de iyi biliyorsun, ne hak yere Osmanlı medeniyetine dalaşıyorsunuz” ifadeleri kullanıldı.

Osmanlı Ocakları hakkındaki iddiaların yargıya taşındığının kaydedildiği açıklamada, şunlar ifade edildi: “Fuat Avni, sosyal paylaşım sitelerinden Osmanlı Ocakları teşkilatlarının MİT elemanı olduğunu, Hürriyet Gazetesi binasına da saldırının Osmanlı Ocakları tarafından gerçekleştirildiği hakkında paylaşımlar yapmıştı. Biz de bu iftira karşısında yargıya suç duyurusunda bulunduk. Öte yandan MHP lideri Sayın Bahçeli’nin iftira ve hakaretlerine maruz kalan Osmanlı Ocakları hakkını yargıda aramış, konu ile alakalı yasal süreçte soruşturma başladı. HDP’de aynı benzer minvalde tabelalarını Osmanlı Ocakları teşkilatlarının indirdiğini iddia etmiş ve iftira atmıştı. CHP lideri Kılıçdaroğlu da benzer iftira ve karalamalarıyla Osmanlı Ocakları’nın IŞİD’le ilişkilendirmek isteyerek bu kirli kampanyaya dahil olduğunu görüyoruz. Sırf Hakkın ve haklının yanında olduğumuz için, bu anlamda başka bir partiye oy kullanacağımızı açıkladık diye bize bu iftiraları atan siyasi parti liderlerinin bu tutum ve davranışlarına tebessüm ediyoruz.”