'Osmanlı'yı istiyoruz' yürüyüşü

'Osmanlı'yı istiyoruz' yürüyüşü
'Osmanlı'yı istiyoruz' yürüyüşü
Adapazarı'nda çoğunun başında fes bulunan yaklaşık 150 kişilik grup "Osmanlıyı istiyoruz" diyerek yürüyüş yaptı.

RADİKAL - Sakarya Valiliği'ne Cihan Derneği adlı dernek tarafından yapılan başvuru sonucu verilen izin üzerine yaklaşık 150 kişi, Çark Caddesi'ndeki Dr. Nuri Bayar okulu önünde toplanmaya başladı. Aralarında çocukların da bulunduğu ellerinde ellerinde ‘Biz Osmanlıyız’ yazılı pankart taşıyan kalabalıkta bulunan gençlerin bazılarının başlarında fes olduğu dikkat çekti.

Polisin önlem aldığı yürüyüş Kent Meydanı'nda sona erdi. Etkinlik, yürüyüşü düzenleyen Ak Dergah’ın internet sitesinde 'Teselya harbi anısına biz Osmanlıyız yürüyüşü, eski itibarımızı kazanmak, dünyadaki zulmü durdurmak, her yere İslam ’ın adaletini götürmek için Osmanlı’yı istiyoruz yürüyüşü… Osmanlı’yı seven herkes gelsin' şeklinde duyuruldu. (DHA)


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  İslam

  ,

  kent

  ,

  sakarya

  http://www.radikal.com.tr/1299238129923814

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  lakin - jumpercoco

  peki Osmanlı'yı istiyorsun da, neden Türkiye Cumhuriyeti bayrağı taşıyorsun.Osmanlı bayrağı taşı.Anlaşılan eylem yapanların kafası epey karışık yada biri eylem için düğmeye basmış ve elini cebine sokmuş. Resmi gazete için yalan haber diyen amcaları, sokağa para ile dökmek pek zor olmasa gerek.

  ... - hale

  başlarında poşu olsaydı tutuklanmışlardı.

  yaa - user649322

  biz osmanliymisiz. 80 sene bosuna gecti oyle mi? osmanli baska bir devletti artik yok bunu akliniza koysaniz. devrimleri bosuna yapmadik.

  Melih Gökçek takımını bile kurdu! - Kayzer1420

  2 ligte bulunan Osmanlıspor atkısı takmayı unutmuşlar!

  şaşkınlar - efeg27

  Kafaya sarık, fes giyince Osmanlı olunuyor değil mi? fes zorunlu yapıldığı zaman gavur icadı diye kıyamet kopmuş giyilmek istenmemiştir, İslamla uzaktan yakında alakası yoktur, keza sarık ve benzeri başlıklarında İslamla hiç bir ilgisi yoktur. Zaten İslamda şu başlığı giyin şunu takın gibi şeyler yoktur olamazda çünkü put tanımına girer. Ancak bizim sözde dincilerin tamamı sarık, cüppe meraklısıdır sorduğunuz da peygamber gibi yaşamak istiyorum der ama cüppenin, sarığın, fesin ne peygamberle ne de İslamla alakası olmadığını bilmez. Peygamber gibi yaşamak benzer kıyafetini giymek oluyorsa kafaya kefiye takıp entari giymek lazımdır yani Suudi Arap kıyafeti... ancak Şii mezhebinde cüppe vardır ve renkleri mollanın rütbe-makamını temsil eder.

  daha önceleri nerelerdeydiniz - genco940

  rahat batar derler onun gibi bir şey. Odeon marka plaklar diğer bir tabirle sahibinin sesi. Büyük Türkiyenin küçülmüş hali olsa gerek. Cumhuriyet dar gelmiş olmalı.

  Padisah ne zaman? - Omi

  Bundan sonraki gosteri herhalde Padisah isteriz olacak. Aacaba istek/destek Saray'dan mi geliyor. Yok canim RTE oyle seylere tenezzul etmez!