ÖSO: PKK'nın kökünü kurutacağız

ÖSO: PKK'nın kökünü kurutacağız
ÖSO: PKK'nın kökünü kurutacağız
Özgür Suriye Ordusu (ÖSO)Halep Askeri Konsey Başkanı Albay Abdulcebbar Akidi, yönetime bağlı ordu ile çatışırken PKK'nın kendilerini arkadan vurduğunu söyleyerek, "PKK'nın kökünü kurutacaklarını" öne sürdü.

Suriye 'nin kuzeyinde PYD ile muhalifler arasında çatışmalar devam ederken ÖSO, " PKK 'ya karşı etkin bir mücadele başlatacağını" bildirdi. Yönetime bağlı ordu ile savaşırken PKK (PYD) birliklerinin kendilerine her defasında saldırdığını iddia eden muhalifler, bundan sonra "PKK'nın eylemlerine müsamaha edilmeyeceğini" kaydetti.

Halep'te aşiret lideri ve toplum önderleri ile bir araya gelen ÖSO Halep Askeri Konsey Başkanı Albay Akidi, "PKK'ya bundan sonra acıma olmayacak" dedi. Albay Akidi, "Liva el Tevhid'e (Tevhid Tugayı) haber gönderdim. Ne kadar askeri malzememiz varsa hepsini alın. Artık bu konuya karşı sessiz kalınmaz. Her defasında PKK ile anlaşma yapmamıza rağmen hep sırtımızdan vurdular. Bundan sonra merhamet edilmeyecek. Acıma olmayacak. Eğer imkanımız olursa (PKK'nın) köklerini kurutacağız" dedi.

Hedeflerinin sadece PKK olduğunu, Kürt halka yönelik hiçbir düşmanlıklarının olmadığının söyleyen Albay Akidi, "Bizim hedefimiz sadece PKK'dır. Birliklerimiz, yönetime bağlı ordu ile çarpışırken PKK arkadan vurdu. Biz sadece PKK'dan bahsediyoruz. Kürtler'den değil. Bu iyi anlaşılsın. Kürtler bizim kardeşimiz. Aynı şekilde onlar da bizimle birlikte çarpışıyor. Kürt kardeşlerimizden oluşan Ezeli Tugayı bizimle omuz omuza savaşıyor" ifadelerini kullandı.

PYD, geçtiğimiz hafta muhaliflerle çatışarak Suriye'nin kuzeyindeki Rasulayn'ı ele geçirmişti. (CİHAN)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Suriye

  ,

  haber

  ,

  pyd

  ,

  Merhamet

  ,

  İddia

  ,

  toplum

  ,

  ÖSO

  ,

  anlaşma

  ,

  Karşı

  http://www.radikal.com.tr/1144782114478218

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Zındık'ın Özü ve Sözü - Warroş

  Zat-ı münafık ve bilhassa zındık albay Akidi, belli ki Antep'teki toplantıdan aldığı notlara iyi çalışmış.. Bir yandan kökleri ve gelenekleri itibariyle yüz yıllık askeri ve ideolojik hareketi,PKK'yi yeneceğini söylüyor diğer yandan Kürt kardeşlerini de ihmal etmiyor.. Dilini iyi kurgulamışlar da gazını fazla kaçırmışlar... aman bir dahaki açıklamasında patlamasa bari....

  Suudiler ve Türkiye sizin yanininizda olmaya devam edecek - Roza lüxemburg

  Erdoganin destegi ile yapamayacaginiz sey yoktur. Büyük Türkiye sizin arkanizda. Türkiye ve suudiler arkanizda oldukca beliniz yere gelez.Siz yeter ki katliamlariniza devam edin Türkiye sizi hic bir Zaman yanliz birakmaz.

  kedi ulaşamadığı ciğere... - aycicek

  pyd ile baş edemeyince köylerdeki kürt kadınları ve çocukları vahşice katledin,sonrada pkk nin kökünü kurutacağız deyin!binlerce kez lanet olsun size!elbet bunun hesabını vereceksiniz!..

  Abartılı olmuş... - Sihamıkaza

  Bölgede yaşananları üzüntüye karşılıyorum ve orada bir çatışma yada savaş hali olduğunuda görüyorum, PKK nin kökünü kurutma lafı gülünç geliyor elbetteki ama yorumlara bakınca daha çok duygusallıkla, öfkeyle yazıldıklarını anlayabiliyorum, yalnız pkknın türkiyede yaptığı eylemlerle oradaki durumda farklı olduğunu görmek lazım, orda savaş şehirde ve dağdaki gibi eylem yap kaç değil, ayrıca koruması gereken bir halk var, demek istediğim işler zor yani ve radikal islamcıların acımasızlığıda işin başka boyutu, umarım en yakın zamanda huzur bölgemize gelir...

  insanlık adına bu canileri dünya iyi tanısın bunlar insanları kesiyorlar... - okkes cavus

  öso denen çete abd uşağı ve insanlık katili çağın binyıl gerisinde yaşayan gürüh toluluğu. gerek mısırı gerek suriyeyi kana buladılar cocuk kadın yaşlı demeden köylerden topladıkları masum insanları işkence yaparak, yere yatırıp davar keser gibi insanları boğazlayan bu caniler. bazı devletlerden silah mühimmat ve hatta her türlü yardımı alarak halka kurşun yağdırıyor ve yakaladıklarını boğazlıyorlar. insan olana savaşın dahi bir mantığı olmalıdır. esir alınan kimseler kalleşce elleri bağlanıp gırtlağı kesilmez. bunlar nasıl yaratıklar hiç insani duyguları yok. bunlara yardım edenlerde insanlık suçu işliyorlar. ileride tarih bu insanlık dışı yaratıklardan ve desdekcilerinden hesap sorar. insanlık adına bu canilere karşı dünya insanları ayıplasın dur desin, bunlar orta doğuyu kan gölüne çevirecekler. orta doğuda insanlık kan ağlıyor. yazıklar olsun orta doğuyu bu duruma getirenlere. seyirci kalanlara. kan üzerinden hesap yapanlara. yazıklar olsun ...........insanlık kan ağlıyor.......

  Öso = AB, ABD Ve TC'nin Besledikleri katiller - saglikci.my

  Öso ABD, AB ve TC tarafından beslenen katillerdir. ceylanpınar, hatay, urfa, Antep, Kilis, Adana vs. bir çok ilimizde varlar. yakında Özellikle Türkiye başında Byük bela olacaklar. Bunlar parazit ( asalak) gibiler. kanla besleniyorlar suriyedeki mahsun insanların kanları bitince sizce nereye dönecekler. tabiki TC'ye...PYD ile çatıştılar bir çok katilini kaybedince sivil insanlara yönelip sözde intikam aldılar. Yaradan Bunları bu dünyada ve diğer dünyada Müslüman diye görecekse Beni Müslüman olarak görmesin yargılamasın...

  Nereden bu ağızlar? - Pe@ce

  Türkiye Cumhuriyeti'nden mi öğrendiniz bu ağızları; PKK'nin kökünü kurutmak için 30 yıldır bombalamadık dağ taş kalmadı, şimdi siz dünkü yetmeleri mi örgütlemeye çalışıyorlar. Kürt halkının kökünü kurutabilirseniz işte ancak o zaman PKK'nin de kökünü kurutabilirsiniz.