ÖSO: PKK'nın kökünü kurutacağız

ÖSO: PKK'nın kökünü kurutacağız
ÖSO: PKK'nın kökünü kurutacağız
Özgür Suriye Ordusu (ÖSO)Halep Askeri Konsey Başkanı Albay Abdulcebbar Akidi, yönetime bağlı ordu ile çatışırken PKK'nın kendilerini arkadan vurduğunu söyleyerek, "PKK'nın kökünü kurutacaklarını" öne sürdü.

Suriye 'nin kuzeyinde PYD ile muhalifler arasında çatışmalar devam ederken ÖSO, " PKK 'ya karşı etkin bir mücadele başlatacağını" bildirdi. Yönetime bağlı ordu ile savaşırken PKK (PYD) birliklerinin kendilerine her defasında saldırdığını iddia eden muhalifler, bundan sonra "PKK'nın eylemlerine müsamaha edilmeyeceğini" kaydetti.

Halep'te aşiret lideri ve toplum önderleri ile bir araya gelen ÖSO Halep Askeri Konsey Başkanı Albay Akidi, "PKK'ya bundan sonra acıma olmayacak" dedi. Albay Akidi, "Liva el Tevhid'e (Tevhid Tugayı) haber gönderdim. Ne kadar askeri malzememiz varsa hepsini alın. Artık bu konuya karşı sessiz kalınmaz. Her defasında PKK ile anlaşma yapmamıza rağmen hep sırtımızdan vurdular. Bundan sonra merhamet edilmeyecek. Acıma olmayacak. Eğer imkanımız olursa (PKK'nın) köklerini kurutacağız" dedi.

Hedeflerinin sadece PKK olduğunu, Kürt halka yönelik hiçbir düşmanlıklarının olmadığının söyleyen Albay Akidi, "Bizim hedefimiz sadece PKK'dır. Birliklerimiz, yönetime bağlı ordu ile çarpışırken PKK arkadan vurdu. Biz sadece PKK'dan bahsediyoruz. Kürtler'den değil. Bu iyi anlaşılsın. Kürtler bizim kardeşimiz. Aynı şekilde onlar da bizimle birlikte çarpışıyor. Kürt kardeşlerimizden oluşan Ezeli Tugayı bizimle omuz omuza savaşıyor" ifadelerini kullandı.

PYD, geçtiğimiz hafta muhaliflerle çatışarak Suriye'nin kuzeyindeki Rasulayn'ı ele geçirmişti. (CİHAN)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Suriye

  ,

  haber

  ,

  pyd

  ,

  Merhamet

  ,

  İddia

  ,

  toplum

  ,

  ÖSO

  ,

  anlaşma

  ,

  Karşı