ÖSO savaşçısı Bartınspor'da top koşturuyor

ÖSO savaşçısı Bartınspor'da top koşturuyor
ÖSO savaşçısı Bartınspor'da top koşturuyor
İç savaşın sürdüğü ülkesinde Özgür Suriye Ordusu'na katılarak 8 ay savaşan futbolcu Ziad Ajouz, 1 yıl önce ailesiyle birlikte sığındığı Türkiye'de bölgesel amatör ligde mücadele eden Bartınspor'un formasını giydi.

BARTIN - Bölgesel Amatör Lig 6'ıncı grubun lider takımı Bartınspor, Suriye 'deki iç savaştan kaçarak Türkiye 'ye sığınan Ziad Ajouz'u kadrosuna kattı. Suriye'de Teşrin takımında oynayan, Suriye genç milli takımında forma giyinen orta saha oyuncusu Ziad Ajouz, oynadığı 2 maçta 2 asist yapıp, 1 gol attı. Artık antrenmanda ter döken Ziad Ajouz, Türkiye'de olduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Özgür Suriye Ordusu'na katılarak 8 ay savaştığını söyleyen Ziad Ajouz daha sonra eşi ve çocuğunu alarak Türkiye'ye sığındığını, ailesinin Konya'da bulunduğunu belirtti. 2 maçta 2 asist yapıp, 1 gol atan Ziad Ajouz, "Suriye'de premier lig takımlarından Teşrin'de oynadım. Özgür Suriye Ordusu'nda 8 ay savaştıktan sonra bir yıl önce Türkiye'ye sığındım. Şimdi Bartınspor'da oynuyorum. Bartınspor'da olmaktan çok mutluyum. 2 maçta 2 asist yapıp, 1 gol attım. Türkiye'de olmaktan çok mutluyum" dedi.

T.C. KİMLİĞİ DE VAR
Bartınspor Başkanı Ercan Aydın ise "Ziyad bizim transfer dönemindeki en son transfer ettiğimiz bir futbolcumuz. Kendisiyle görüştükten sonra lisansını aldık. Ve 2 hafta önce lisansı çıktı ve 2 maça çıktı. Biz Ziyad ile olmaktan dolayı çok mutluyuz. Ziyad'ın Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı da var. Ziyad takımımızın en iyi oyuncularından biri oldu. Kendisinden çok memnunuz" diye konuştu.

DHA - Ayhan ACAR


  http://www.radikal.com.tr/116320711632074

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  78'e dahil mi...? - citizen

  T.C. kimliği olan bu genç Suriyeli'de bakan Muammer Gülen'in sadece 78 kişiye vatandaşlık hakkı tanındı dediği rakama dahil mi acaba...

  sorumlu gazetecilik - tunc2013

  Yyainlayin da birilerine hedef olsun. Yarin obur gun de yazarsiniz Esad tarafindan katledildigi haberini. Biraz sorumlu gazetecilik hic olmazsa takimini yazmasaydiniz.

  ... - LoremIpsum

  Cok karmasik durumlar. Simdi gencecik bir insanin bu sekilde teshir edilmesine mi tepki göstereceksin yoksa elini kana bulamis potansiyel suc makinasi birinin hicbirsey olmamis gibi hayatini baska biryerde sürdürmesine mi? Karari siz verin..

  Yanlış tamamen yanlış - tekavutgedikli

  ÖSO yu sevmem ama eli silah tutabilecek birinin kendi ülkesinin dışında bu tür işler yapmasını kabul edemiyorum.Öte yandan Özgür suriye ordusu denilen şey Allah ü Ekber diyerek kafa kesen insanlar grubu ne işi varmış bu delikanlının ükemde. Yediği ekmek içtiği su işgal ettiği hacim ülkemin vatandaşının birinin hakkıdır. Suriyelileri istemiyorum. Yaşlı hasta kişiler gelebilir eli silah tutup vatanını savunabilecek durumdaki Suriyelinin ülkemde işi yoktur.