ÖSS öncesi son gün

Yaklaşık 2 milyon öğrencinin gireceği ÖSS, yarın saat 09.30'da yapılacak. Uyarılar: Bütün belgelerinizi şimdiden hazırlayın ve artık ders çalışmayı bırakın.

İSTANBUL - Yaklaşık 2 milyon öğrencinin gireceği Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) yarın 81 il, 63 ilçe ve Lefkoşa'da, saat 09.30'da yapılacak. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınavla ilgili hazırlıklarını tamamladı.
Toplam 6 bin 176 binada, 93 bin 4 salonda yapılacak sınavda, 262 bin 491 personel görev alacak. Adaylara, sınavda sözel ve sayısal alanlarda çoktan seçmeli 180 soru yöneltilecek.
Sınav, saat 09.30'da başlayacak ve üç saat sürecek. Adayların, kimlik kontrollerinin zamanında yapılabilmesi için en geç saat 09.00'da sınava girecekleri yerlerde hazır bulunmaları gerekiyor. Kimlik belgeleri yanında bulunmayan veya bu belgelerin fotokopisiyle gelen adaylar sınava alınmayacak. Soru kitapçıkları dağıtıldıktan sonra gelen adaylar da sınava alınmayacak. Sınavda cep telefonu da yasak.
İstanbul'da İETT, ÖSS için şehrin çeşitli noktalarından sınav merkezlerine ek seferler düzenleyecek. ÖSS tanıtma kartlarını gösteren öğrenciler, bugün, yarın ve pazartesi İETT otobüsleri, metro ve tramvay, özel halk
otobüsleri, tünel ve nostaljik taşıma hizmetlerinden indirimli yararlanabilecek.