ÖSS sınavı sorunsuz sona erdi

ÖSYM Başkanı Dr. Fethi Toker, Öğrenci Seçme Sınavı'nın sakin geçtiğini söyledi. Bu yıl ilk kez sınava türbanla girilmesine izin verilmedi.

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS), saat 12.30'da sona erdi. Sınavı gerçekleştiren Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin ( ÖSYM ) Başkanı Dr. Fethi Toker, sınavın yurt genelinde sakin geçtiğini, ÖSYM'ye bir sorun iletilmediğini söyledi. Toker, türban yasağıyla ilgili olarak da, "Bu, adayların uyması gereken bir kural" diye konuştu. Toker, sınav sorularının ve yanıtlarının saat 16.00'dan itibaren basın kuruluşlarına verileceğini kaydetti.
Üniversitede okumak isteyen 1 milyon 473 bin 906 adayın başvurduğu ÖSS, saat 09.30'da başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren sınav yerlerine gelerek heyecanla beklemeye başlayan adaylar, kimlik kontrolleri yapılarak ve güvenlik taramasından geçirildikten sonra sınav salonlarına alındılar.

Türban yasağı
Yükseköğretim Kurulu'nun ( YÖK ) ÖSS'ye türbanla girilmesini yasaklaması nedeniyle, bu yıl ilk kez türbanlı adayların sınav salonlarına girilmesine izin verilmedi. Bazı adayların salon girişine kadar türbanla geldikleri ve türbanlarını çıkardıktan sonra sınav salonuna girdikleri gözlendi.


    ETİKETLER:

    ÖSYM

    ,

    YÖK