ÖSS sonuçları sadece internette

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS yerleştirme sonuç belgelerinin bu sene adaylara gönderilmeyeceğini belirterek "Adaylar yerleştirme sonuclarını ÖSYM'nin www.osym.gov.tr adresindeki internet sitesinden öğrenebilecek" dedi.

ANKARA - Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS yerleştirme sonuç belgelerinin bu sene adaylara gönderilmeyeceğini belirterek "Adaylar yerleştirme sonuclarını ÖSYM'nin www.osym.gov.tr adresindeki internet sitesinden öğrenebilecek" dedi.
Geçmiş yıllarda sınav sonuç belgesi postadan gelene kadar kayıt zamanının bittiğine dikkat çeken Yarımağan, gönderilen belgelerin bir işe yaramadığı için bu kararı aldıklarını söyledi. Yarımağan, "Sınav sonuç belgelerini gönderdiğimizde masraflar için adaylardan para alıyoruz. Dedik ki, adaylardan para almayalım, bunu da basmayalım" dedi.
YURTKUR tercihleri sonuçlardan sonra
ÖSYM'nin geçmiş yıllarda YURTKUR'la ilgili yurt ve kredi istekleri yerleştirmeden önce tüm tercih için ayrı ayrı aldıklarını söyleyen Yarımağan bu uygulamayı da kaldırdıklarını söyledi. Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra adayların üçte ikisinin hiçbir yere yerleşmemiş olduğunu belirten Prof. Dr. Yarımağan, şöyle devam etti: "Böylece biz bu istekleri boşu boşuna almış oluyoruz. Yerleştirme sonucunu öğrenen aday bir yere yerleşmişse YURTKUR tercihlerini ÖSYM'nin internet sayfasından yapacak."