ÖSS sonucu açıklanıyor

Öğrenci Seçme Sınavı'nın (ÖSS) sonuçları, bugün açıklanıyor. Sonuçlar internet sitesinden ya da cep telefonları aracılığıyla duyurulacak.

ANKARA - Öğrenci Seçme Sınavı'nın (ÖSS) sonuçları, bugün açıklanıyor. Sonuçlar internet sitesinden ya da cep telefonları aracılığıyla duyurulacak. Adaylar sonuçları saat 11.00'den itibaren öğrenebilecek.
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden (ÖSYM) yapılan açıklamaya göre, Başkan Prof. Dr. Ünal Yarımağan, saat 11.00'de düzenleyeceği basın toplantısında ÖSS ve Yabancı Dil Sınav (YDS) sonuçlarına ilişkin bilgi verecek. Sonuçlar aynı saatten itibaren 'http://oss.osym.gov. tr' ve 'http://oss2005.osym.gov.tr' ad- reslerinden, WAP uyumlu cep telefonlarından (http://osym.gov.tr) ve kısa mesajla (Avea 6777, Telsim 3366, Turkcell 3366) öğrenebilecek.
Açıklamada, adayların internet ve WAP uyumlu cep telefonu adreslerine ilk birkaç saat içinde, yoğun talep nedeniyle ulaşmakta zorluk çekebilecekleri, ancak daha sonra kolaylıkla ulaşabilecekleri belirtildi.
Sonuçlar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin Sınav Sonuç Gazetesi'yle de duyurulacak. Gazetede 160 ve üstünde puan alanların T.C. kimlik numaraları yer alacak. Adaylar puanlarından en az birinin 185 ve üstünde olup olmadığını da öğrenecek. Gazete 21 Temmuz'da tüm Türkiye'de gazete bayilerinde bulunacak. Sınav sonuçları adaylara 22 Temmuz'dan itibaren postayla gönderilecek.


    http://www.radikal.com.tr/7524597524590

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.