ÖSS'den çıktı 1.5 saat sonra öldürüldü

ÖSS'den çıktı 1.5 saat sonra öldürüldü
ÖSS'den çıktı 1.5 saat sonra öldürüldü
Kan davası nedeniyle Diyarbakır'dan İzmit'e göç eden 23 yaşındaki genç, ÖSS'den çıktıktan sonra evine giderken öldürüldü

Ergün AYAZ

KAN davası nedeniyle Diyarbakır'dan geçen yıl İzmit'e göç eden ‘Akdemir ailesinin' 5 çocuğundan biri olan 23 yaşındaki Mehmet Akdemir, bugün yapılan Öğrenci Seçme Sınavı'ndan (ÖSS) çıktıktan sonra evine giderken tabanca ile 10 el ateş edilerek öldürüldü. ‘Kan davası' nedeniyle işlendiği bildirilen cinayetle ilgili Mustafa Demir ve yanındaki 2 kişi kaçtı.
Mehmet Akdemir'in ağabeyi Rıdvan Akdemir, kan davası nedeniyle 2007 yılında Diyarbakır'da Orhan Demir'i tabanca ile ateş ederek öldürdü. ‘Demir' ailesinin kan davasında misilleme yapmasından çekinen ‘Akdemir' ailesi, Kocaeli'nin Derince İlçesi'ne göç ederek izlerini kaybettirmek istedi.
Diyarbakır'da liseyi bitiren Mehmet Akdemir, bugün saat 09.30'da ÖSS'ye girdi. 3 saat süren sınavdan çıkarak Küme Evler Mevkii'ndeki evine 14.00 sıralarında yürüyerek gitmek istedi. Mehmet Akdemir, takip edildiğinden habersiz evinin yanına gelirken Mustafa Demir ve yanındaki 2 kişi tarafından tabanca ile açılan ateşe maruz kaldı. 10 el ateş edilen Mehmet Akdemir olay yerinde öldü. Cinayetin bildirilmesi üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Mehmet Akdemir'in cesedi Derince Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı. Ekipler Akdemir'i vurduğu iddia edilen Mustafa Demir ve yanındaki iki kişiyi yakalamak için kapsammlı operasyon başlattı. (dha)