ÖSYM protestocularına plastik kelepçe

ÖSYM protestocularına plastik kelepçe
ÖSYM protestocularına plastik kelepçe
Üniversite sınavlarını protesto etmek isteyen lise öğrencileri, Levent ve Balgat'taki ÖSYM binalarının girişine kendilerini zincirledi. Ankara polisi tüm eylemcileri gözaltına aldı.

İSTANBUL - ANKARA - Üniversite sınavlarını protesto etmek isteyen, 5 lise öğrencisi, kendilerini Levent'eki ÖSYM binasının girişine zincirledi. 

ÖSYM'nin Kağıthane 4. Levent'teki başvuru merkezine gelen Dev-Lis üyesi 5 kişi, binanın demir sürgülü giriş kapısına kendilerini zincirledikten sonra, "Sınavlara karşı bişey yapmalı" yazılı pankart açtı. 1'i kız 5 genç, sınav sistemini protesto etmek için bu eylemi gerçekleştirdiklerini söylerken, "Sınavlar kalksın yaşama zaman kalsın", "Sınavlara inat, yaşasın hayat " şeklinde sloganlar attı. 

Polisin müdahale etmediği öğrenciler bir süre sonra zincirlerini çözerek eylmelerine son verdi.


ANKARA'DA PLASTİK KELEPÇE
Ankara'da ise "Sınavlara ve çocuk işçiliğine karşı bir şey yapmalı" yazılı pankart açan Dev-Lis üyesi 6 öğrenci de kendilerini Balgat'taki ÖSYM Ankara Sınav Merkezi Koordinatörlüğü'nün bahçesindeki demir parmaklıklara zincirledi. Sınav sistemiyle ilgili slogan atan gruba, polis müdahalede bulundu.

Polisler zincirleri keserek 6 eylemciyi gözaltına aldı. Polis aracına bindirilen eylemcilerden ikisi, araçtan çıkma girişiminde bulundu. Polis, bu kişilere plastik kelepçe taktı. Eylemciler, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.


DHA - AA


  http://www.radikal.com.tr/112647311264732

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Pozitif eleştiriniz ? - Ukelaa

  Bu gençlere önce pozitif eleştiri nedir onu öğretmek lazım , eğer eleştirdiğiniz şeye alternatif bir çözüm öneriniz yoksa bu sadece kuru gürültü yapmaktır . Tamam sınavlar kalksın , hatta eğitim bile kalksın , sonuç , işte bu şekilde sadece eleştiren ama hiçbir öneri getiremeyen nesiller .

  olmaz olsun... - failatun

  gözetmeni olduğum sınıfta 20 yaşında gencecik bir kız küçük tuvaletini altına kaçırdı. yüzündeki iafadeyi hayatım boyunca unutamayacağım. lanet olsun böyle sisteme...