Otelde çıkan yangında turistler dumandan etkilendi

Otelde çıkan yangında turistler dumandan etkilendi
Otelde çıkan yangında turistler dumandan etkilendi
Antalya'nın Kemer İlçesi'nde bir otelde çıkan yangında, çok sayıda turist dumandan etkilendi. Olay yerinde ambulanslarda müdahale edilen turistlerden 4'ü hastanede tedaviye alındı.

RADİKAL- Antalya ’da bulunan Stardust Beach Hotel'in saunasında saat 22.30 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangın nedeniyle 3 katlı otelin tüm katlarını duman kapladı. Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Jandarma ekipleri çevre güvenliği alırken, itfaiye ekipleri otelin lobisinde ve üst katlarda mahsur kalan turistleri merdiven aracıyla tahliye etti.

Dumandan etkilenen turistlere, olay yerinde hazır bekletilen ambulanslarda müdahale edilirken, Rus uyruklu 4 turist, ilçedeki hastanelerde tedaviye alındı.

TURİSTLER AMFİTİYATRODA BEKLETİLDİ

Otelin saunasındaki yangın, itfaiye ekipleri tarafından büyümeden kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın sırasında otelde konaklayan müşteriler yandaki bir otele ait amfitiyatrosunda bekletildi. Yangının tamamen söndürülmesi ve dumanın tahliye edilmesinden sonra sonrasında turistler yeniden otele döndü. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için itfaiye ve jandarma çalışma başlattı.

(DHA)