Otelde esrarengiz ölüm

Alanya'daki bir otelde klimadaki gaz sıkışmasından kaynaklanan patlamada bir kişi yaşamını yitirdi.
Haber: HATİCE ÇETİNKAYA / Arşivi
AHMET TAŞ / Arşivi

ANTALYA - Alanya'daki bir otelde klimadaki gaz sıkışmasından kaynaklanan patlamada bir kişi yaşamını yitirdi. İki yıldızlı apart Hatipoğlu Otel'in üçüncü katındaki odada dün saat 06.00 sıralarında patlama oldu. Patlamanın ardından otelin etrafında güvenlik şeridi oluşturuldu ve bölgeye giriş-çıkış yasaklandı.
Otel yakınında toplanan turizmciler, görüntü almaya çalışan basın mensuplarına tepki gösterdi.
Tek başına kalıyordu
Kaymakam Günhan Sarıkaya, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve Emniyet Müdürü Mehmet Akarsu otelde incelemelerde bulunurken, Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü ve Asayiş Şube Müdürü Cemil Tonbul, olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:
"Patlama, muhtemelen klimadaki gaz sıkışmasından meydana gelmiştir. Bir kadın, duvarın da hasar görmesi sonucu hayatını yitirmiştir. Kadının tek başına kaldığı belirlenmiştir"
Kaymakam Sarıkaya ise patlamada ölen kişinin Van Erciş nüfusuna kayıtlı Müzeyyen Ekinci adlı müşteri olduğunu söyledi. Olayın klima kompresörü patlaması sonucu meydana gelmiş olabileceğini belirten makine mühendisi Zeki Arslan, şu bilgileri verdi: "Klimalarda çevreye zarar vermeyen, yanıcı, patlayıcı olmayan 'fron' gazı bulunur. Yüksek veya alçak basınçtan dolayı gaz sıkışması oluşabilir, bunu engellemek için klimaların içinde otomatik sensörler vardır. Hacimsel bir patlama meydana gelmiş, kompresör patlamış olabilir. Detaylı bir araştırmanın yapılması gerekiyor. Eğer cihaz gerekli testlerden sonra devreye sokulduğunda, böyle bir patlama kesinlikle meydana gelmez."