Oto tamircisiyle çırağı banka soymaya kalktı

ANKARA - Başkentte Yenimahalle ilçesindeki Ostim Sanayi Sitesi’nde  kaynakçılık yapan A.Ö. ile çırağı T.B., banka soymaya kalkıştı. Zanlılar bir banka şubesinde personeli tehdit edip aldıkları 100 bin lirayla kaçarken polis tarafından kıstırıldı. Bu sıralarda çırak T.B’nin başına dayadığı tabancayı ateşlediği belirtildi. T.B. kurtarılamadı.
Kar maskeleriyle dün Ostim Uzayyolu Caddesi’ndeki bir banka şubesine giren ikilinin güvenlik görevlisini ellerindeki silahla tehdit edip tabancasını aldıktan sonra yaklaşık 100 bin TL’yi alarak çalıntı bir otomobille kaçmaya başladığı öğrenildi.  Alarmları çalması üzerine bölgeye sevk edilen polis, kaçan aracı 12’nci Cadde, 389’uncu Sokak’ta kıstırdı. İddiaya göre karşısında polisi görünce panikleyip araçtan inen T.B., tabancayla kendi başına dayayıp ateş etti.  

100 bin lira ve tabanca bulundu
En yakındaki Onkoloji Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alınan T.B. kurtarılamadı. Diğer zanlı A.Ö. gözaltına alındı. Bankadan çalınan paralar ile banka güvenlik görevlisinin tabancası da otomobilde bulundu. (dha)