Otobüs magandaları yüzünden bu bayramda ulaşım ücretli

Kentte, önceki bayramlarda ücretsiz olan toplu ulaşım araçları, 'farklı niyetlerle binip araçlardan hiç inmeyerek ring yapan' kişiler yüzünden bu yıl Ramazan Bayramı'nda yüzde 50 indirimli olacak.

İSTANBUL - Kentte, önceki bayramlarda ücretsiz olan toplu ulaşım araçları, 'farklı niyetlerle binip araçlardan hiç inmeyerek ring yapan' kişiler yüzünden bu yıl Ramazan Bayramı'nda yüzde 50 indirimli olacak.
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edilen karara göre, bayramın başladığı 12 Ekim'den itibaren üç gün boyunca İETT otobüsleri, İDO şehir hatları vapurları, İstanbul Ulaşım A.Ş'ye bağlı tramvay, metro ve füniküler sistem araçları yüzde 50 indirimli olacak.
Toplu ulaşım araçlarının akaryakıt giderlerinin yüzde 50'si belediye tarafından karşılanacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, önceki bayramlarda uygulanan ücretsiz toplu ulaşım uygulamasının bazı sıkıntı ve şikâyetlere yol açtığını belirterek şöyle dedi: "Farklı niyetlerle binen insanlar olduğu, araçlardan hiç inmeden ring yaptıkları belirlendi. Bu da izdihama neden oluyordu. Bu hizmet değil bir kaos haline gelmişti."