Otobüsle otomobil çarpıştı: Yedi ölü

D-100 Karayolu'nda meydana gelen trafik kazasında yedi kişi öldü, bir kişi ağır yaralandı. Ankara'dan İstanbul yönüne gitmekte olan Tekin Karlı yönetimindeki 34 LAY 25 plakalı yolcu otobüsü...

BOLU - D-100 Karayolu'nda meydana gelen trafik kazasında yedi kişi öldü, bir kişi ağır yaralandı. Ankara'dan İstanbul yönüne gitmekte olan Tekin Karlı yönetimindeki 34 LAY 25 plakalı yolcu otobüsü, önceki gece Bolu yakınlarında, Filiz Makarna mevkindeki kavşakta, 14 DZ 292 plakalı otomobille çarpıştı. Yolcu otobüsü otomobili metrelerce sürükledikten sonra durabildi.
Kazada ölenlerden üçünün otomobil sürücüsü 50 yaşındaki Fatih Özboyacı, 34 yaşındaki Hayriye Türkoğlu ve 30 yaşındaki Özge Özkul olduğu belirlendi. Ağır yaralanan Mehmet Adağ, Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Cesetleri, belediyeye ait kaza kırım ekipleri hurda haline gelen otomobili parçalayarak çıkarttı.
Otobüste bulunan yolcular ise başka otobüslerle İstanbul'a gönderildi. Otobüs yolcuları, "Otobüs bir anda önüne çıkan otomobile çarpıp sürüklemeye başladı. Bu sırada otobüs de sağa sola gitmeye başladı. Devrileceğiz diye çok korktuk, Devrilseydik büyük facia yaşanacaktı" diye konuştu.Tur şoförlerine dikkat!
Turist Rehberleri Birliği (TUREB), Antalya Rehberler Odası (ARO) ve Antalya Turizm Şoförleri Derneği Başkanı Osman Özbuldu, turizm sektöründe şoförlerin çok ağır şartlarda çalıştığını belirterek şöyle uyardı:
"Bu şoförler hak ettikleri ücretlerin altında ve çalışma saatlerinin dışında çalıştırılıyor. Konaklama alanlarında araçlarında yatmak zorunda kalan şoförler yeterince dinlenemiyor. Şoförlerin yoğun çalıştırılması nedeniyle yorgun olduklarını ve kazaya sebebiyet verebileceklerine yönelik şikâyetleri ilgili makamlara ilettik. Tur araçlarının karıştığı veya karışacağı trafik kazaları sonucunda turizm büyük yaralar alacaktır. Bu da ülkemizin turizmdeki pazar payının azalmasına sebep olacaktır. Ulaştırmada gerekli tedbirlerin alınması için herkesi göreve çağırıyoruz."