Otobüste yolcunun boğazını kesmişti şimdi de...

KONYA'nın Ereğli İlçesi'nd,e yolcu otobüsünde önündeki koltukta oturan 82 yaşındaki Yusuf Düşmez'in boğazını kesen ve olayın ardından tutuklanan 27 yaşındaki Özgür Bodur, cezaevinde camla boğazını ve bileklerini kesti.


5 Mayıs Salı günü saat 02.30 sıralarında, Marmaris'ten Diyarbakır'a giden yolcu otobüsü, Ereğli Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısında yolcu indirip, bindirmek için durdu. Bu sırada otobüs içinde bulunan Pamukkale Üniversitesi Matematik Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Özgür Bodur, üzerinde bulundurduğu bıçakla önündeki koltukta oturan 82 yaşındaki Yusuf Düşmez'in boğazını kesti. Düşmez, ambulansla Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Özgür Bodur da polis tarafından gözaltına alındı.
Polise verdiği ifadesinde, çok horladığı için Yusuf Düşmez'in boğazını kestiğini belirten Özgür Bodur, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından aynı gün tutuklanarak Ereğli Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Özgür Bodur, bugün saat 01.00 sıralarında iddiaya göre, su bardağını kırarak boğazını ve bileklerini kesti. İlk olarak Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Özgür Bodur, sağlık durumunun ciddiyetini koruması üzerine Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde sevk edildi. Gırlak kanseri olduğu belirtilen Yusuf Düşmez'in tedavisinin de sürdüğü öğrenildi.(dha)