Otobüsten 470 bin doları alıp kaçtılar

Iğdır'dan İstanbul'a giden yolcu otobüsünü durduran soyguncular 470 bin dolar (yaklaşık 640 bin YTL) ile 3 kilo hurda altını alıp kaçtı. Iğdırlı kuyumcu Mehmet İmece ve...

ERZİNCAN - Iğdır'dan İstanbul'a giden yolcu otobüsünü durduran soyguncular 470 bin dolar (yaklaşık 640 bin YTL) ile 3 kilo hurda altını alıp kaçtı. Iğdırlı kuyumcu Mehmet İmece ve Emin Barbaros'a ait 470 bin dolar ile 3 kilo hurda altın, İstanbul'a götürülmesi için Iğdır Hat Turizm'e ait yolcu otobosüne teslim edildi. Saffet Yavuz yönetimindeki otobüs, önceki gün 21.30 sıralarında Sakaltutan Geçidi'nde iki otomobil tarafından durduruldu. Otomobillerden inen biri polis elbiseli, telsizli ve silahlı üç kişi otobüsün gizli bölmesinde duran 470 bin dolar ile 3 kilo hurda altını ve yedek sürücü Erol Yılmaz'ı da alarak kaçtı.
Sürücü Yavuz, durumu cep telefonuyla polise bildirerek kaçan otomobilleri takip etmeye başladı. Takip, Erzincan'a 15 kilometre kala sona erdi. Otomobillerden ateş edilmesi, yolcuları ile sürücüyü korkuttu. Yılmaz'ı otomobilden indiren soyguncular, karanlıkta gözden kayboldu. İki otomobil daha sonra Erzincan'a 30 kilometre uzaklıktaki Elmalı Köyü yakınlarında bulundu.


    http://www.radikal.com.tr/7611517611510

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.