Otobüsü kilitleyip öğrencileri copla dövdüler

ANTALYA - Alanya İşletme Fakültesi Turizm Meslek Yüksekokulu’nda okuyan altı öğrenci, bindikleri halk otobüsünün tartıştıkları şoförü 32 yaşındaki R.S. ve arkadaşları tarafından, kilitli tutuldukları otobüste copla dövüldüklerini öne sürerek şikâyetçi oldu.
Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı Alanya İşletme Fakültesi Turizm Meslek Yüksekokulu öğrencileri 21 yaşındaki Gökhan Mert, Sercan Aydemir, Seray Gülertekin ve 22 yaşındaki Hamdullah Akyüz, Volkan Genç, Osman Avcı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Alanya Temsilciliği’ne gelmek üzere  halk otobüsüne bindi. Otobüs şoförü R.S, öğrencilerden paso göstermelerini istedi. Öğrencilerden Sercan Aydemir dikey geçiş yaparak okula yeni geldiği için pasosunun çıkarılmadığını belirterek paso gösteremedi. İddiaya göre, otobüs şoförü R.S. ile altı öğrenci arasında tartışma çıktı. Küfürlü tartışma sonrası öğrencilerden Sercan Aydemir arkadaşının parasını verdi ve altı öğrenci otobüsün arka tarafına doğru ilerledi.
Otobüs şoförü R.S., ise iki arkadaşını telefonla arayarak Cumhuriyet Mahallesi’nde otobüse binmelerini istedi. Cumhuriyet Mahallesi’nde otobüse ellerinde cop olan iki kişi bindi ve şoför R.S., otobüsün otomatik kapılarını kilitledi. Şoför R.S. ile iki arkadaşı öğrencilere coplarla saldırarak tartakladı. Bir süre sonra tekrar direksiyona geçen R.S. otobüsü çarşı merkezine kadar getirdi.
Darp edilen öğrenciler ise karakola giderek polise yaşadıklarını anlattı ve  otobüs şoföründen şikâyetçi oldu. Şikayet üzerine Şoför R.S gözaltına alındı. Öğrenciler, hastaneden birer gün ‘iş göremez’ raporu aldı.(dha)